У Новій Зеландії тролінг в інтернеті визнано кримінальним злочином Автор: lesya · Опубліковано: 14.07.2015 14:51 · Розділ: Суспільство

Тролінг в Інтернеті набув вельми широкого розмаху. Анонімність, яку відкриває Інтернет, дозволяє деяким користувачам виходити за рамки загальноприйнятої поведінки, відверто погрожуючи чи залякуючи інших користувачів.

Найгірше те, що тролінг на сьогоднішній день є практично безкарним - справді, кого ж карати, якщо ні імені, ні достовірних контактів користувач не залишив? Якщо б до справи підключилися спецслужби, все могло б бути по-іншому. Але це, як-то кажуть, не їхня парафія. Принаймні, в більшості країн світу за тролінг абсолютно нічого не загрожує, незважаючи навіть на те, що агресія окремих користувачів не одному добряче попсувала нерви, а декого навіть довела до самогубства.

І лише у Новій Зеландії за Інтернет-тролінг зібралися карати законом. З вчорашнього дня в країні набув чинності закон, який вводить кримінальне покарання за кібербулінг (так називають знущання в мережі) і онлайн-тролінг. За скоєння кримінальних злочинів злочинцям загрожуватиме не тільки штраф, але й реальне тюремне ув’язнення.

Відповідний закон парламентом країни був ухвалений ще на минулому тижні, а сам законопроект фігурує як Harmful Digital Communications Bill (в перекладі з англійської звучить як «Закон про шкідливі цифрові комунікації»).

Тепер ті користувачі, які при спілкуванні з іншими користувачами Мережі використовуватимуть лексику з погрозами, залякуватимуть чи різними способами ображатимуть користувачів Інтернету, каратимуться законом - або штрафом, або реальним тюремним ув’язненням. Під покарання підпадатимуть і ті користувачі, що під’юджують інших. Всього законопроект містить десять пунктів, що описують основні принципи поведінки в Інтернеті, які можуть викликати занепокоєння в іншої людини.

За дотриманням нових правил стежитиме суд. Крім того, тут планують створити спеціальне уповноважене агентство, співробітники якого розглядатимуть скарги та підтримуватимуть тісну взаємодію з такими онлайн-платформами, як Facebook, Google і Twitter. Протиправний контент видалятимуть, а користувачам, що його залишили, пропонуватимуть самостійно видалити образливі коментарі. Якщо ж протягом сорока восьми годин вони цього не зроблять, доступ "тролів" до користування Інтернетом блокуватимуть.

Крім того, порушникам доведеться сплачувати чималі штрафи. За образливі коментарі чи погрози фізичній особі доведеться заплатити суму в тридцять три з половиною тисячі доларів, а особі юридичній загрожуватиме штраф в розмірі ста тридцяти чотирьох тисяч зелених.

За особливо тяжкі випадки інтернет-тролінгу з непоправними наслідками у Новій Зеландії запроторюватимуть за ґрати на два роки.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.