Льодовиковий період на Землі почнеться через 15 років Автор: lesya · Опубліковано: 13.07.2015 20:42 · Розділ: Екологія

Поки одні вчені продовжують твердити, ніби на Землю насувається глобальне потепління, що може знищити все живе, інші науковці пророкують черговий льодовиковий період, який настане вже до 2030 року.

Таких висновків вчені дійшли в результаті спостережень за сонячною активністю. Вони з’ясували, що вже в найближче десятиліття Сонце, що гріє нашу планету, знизить свою активність. І то знизить не просто там на якихось кілька відсотків, а на цілих шістдесят! Після цього температура на нашій планеті різко знизиться.

Правда, цей міні-період триватиме недовго, заспокоюють вчені, підкреслюючи, що він буде порівняно м’яким.

Льодовиковий період принесе Європі люті зими (фото з сайту www.reporter.com.ua)
Льодовиковий період принесе Європі люті зими (фото з сайту www.reporter.com.ua)


Такі льодовикові періоди вже мали місце в історії Землі. Останній припав на 1645-1715 роки. Це явище отримало офіційну назву «мінімуму Маундера», і характеризувалося воно дуже холодними зимами в Європі. Настільки холодними, що лондонці навіть каталися на ковзанах по руслу річки Темза.

Цей період тривав шістдесят років, аж до 1715 року. Вчені вважають, що скоро такий період може повторитися. Станеться це через резонанс сонячних циклів, які знизять активність гігантської зірки до локального мінімуму.

"У двадцять шостому сонячному циклі існує дві хвилі, які дзеркально відображають одна одну. Кожна з цих хвиль перебуває у своєму піку, але в протилежних півкулях сонця. Їхня взаємодія часто буває руйнівною. Однак нейтралізація цих хвиль одна одною знизить сонячну активність до нуля, що й призведе до сильного похолодання”, - пояснюють дослідники.

Незважаючи на те, що п’ятий льодовиковий період обіцяє бути відносно м’яким, він може зруйнувати світову економіку, кажуть учені. На більшій частині нашої планети на довгі десятиліття встановляться морози, який на Землі не було цілих три сотні років.

А оскільки дослідження проводилося російськими ученими - принаймні, коментує їх доктор геолого-економічних наук Володимир Полеванов, то вони поспішили заспокоїти росіян - першими замерзнуть Канада та США.

Ще вчений розповів, що за останній мільйон років на Землі було чотири великі льодовикові періоди. Тепер настав час п’ятого. І він уже почався.

Правда, російські метеорологи вважають, що похолодання наступатиме повільно, без суттєвих змін та різких знижень температури. Кому вірити - покаже час, та все ж таки пара валянок та теплий кожух, заховані про запас, не завадять.

Джерело: http://info.sibnet.ru/?id=435927#nc

Інші новини розділу

 • Китай планує інвестувати 100 мільярдів доларів у відновлювану енергетику

  Китай планує інвестувати 100 мільярдів доларів у відновлювану енергетику · kseniya_www · 13.03.2017 07:43

  Уряд Китайської Народної Республіки планує інвестувати 102 мільярди доларів США у відновлювану енергетику держави, нарощуючи продуктивність за рахунок впровадження нових вітроелектростанцій у всіх регіонах країни.


 • Борошняні черв'яки та індійські вогнівки врятують світ від пластикового забрудення

  Борошняні черв'яки та індійські вогнівки врятують світ від пластикового забрудення · Марина Левицкая · 13.11.2015 12:38

  Китайські і американські вчені зробили сенсаційне відкриття, яке може врятувати світ від «пластикового» забруднення. Вони виявили, що звичайні борошняні черв'яки полюбляють їсти пінопласт, поліетилен та пластик, частково їх перетравлюючи. Ці черв'яки, які подають в ресторанах Китаю, як одну із традиційних страв, можуть стати основним засобом боротьби із забрудненням пластиковими відходами на планеті.


 • Вчені показали, як би виглядала Земля без людей

  Вчені показали, як би виглядала Земля без людей · lesya · 24.08.2015 19:35

  Природа влаштована таким чином, що всі, хто мешкає поряд з нею, підлаштовують свої потреби під її умови. Всі, за винятком людей: лише людина для власного комфорту почала змінювати природу, завдаючи їй непоправної шкоди. І якщо б не діяльність людини, кількість ссавців по всій території нашої планети була б не такою, як зараз.


 • Внаслідок глобального потепління дерева можуть стати небезпечними для клімату

  Внаслідок глобального потепління дерева можуть стати небезпечними для клімату · lesya · 19.06.2015 08:14

  Проблема вирубки лісів та озеленення міських територій ось уже декілька десятиліть поспіль турбує учених: як-не-як, дерева помагають нам, поглинаючи вуглекислий газ та віддаючи цінний для життя людини кисень. А з кожним роком дерев на нашій планеті стає все менше, адже деревину широко використовують у різних сферах промислового виробництва. Саме тому уряди різних країн намагаються максимально скоротити площі вирубки лісів, а вже вирубані засадити новими саджанцями.


 • У NASA заявили, що озонова діра до кінця століття зникне

  У NASA заявили, що озонова діра до кінця століття зникне · lesya · 28.05.2015 08:42

  Екологічна ситуація, що склалася в останні роки на нашій планеті, неабияк тривожить вчених. Витончення озонового шару, що стає причиною танення льодовиків, аномальних спек та інших стихійних лих, становить серйозну загрозу для подальшого існування життя на нашій планеті. Втім, є і позитивні новини: недавно фахівці NASA заявили, що до кінця століття витончення озонового шару зупиниться.