Денне світло допоможе в боротьбі з ожирінням Автор: Вікторія · Опубліковано: 27.08.2009 12:19 · Розділ: Краса і здоров'я

Наукове дослідження, проведене британськими вченими, довело ключову роль денного світла в активації бурої жирової тканини, здатної швидко і ефективно переробляти жир в енергію. Активність цієї тканини різко знижена у хворих на ожиріння.

Бура жирова тканина міститься у великих кількостях в організмах дітей першого року життя. Вона складається з відносно дрібних клітин з великою кількістю мітохондрій (внутрішньоклітинних структур, відповідальних за енергопродукцію). Ці клітини швидко та ефективно переробляють жир в енергію і саме завдяки цьому, бура жирова тканина може виробляти в 300 разів більше тепла на одиницю маси, ніж будь-яка інша тканина організму.

Бурий жир необхідний немовлятам для підтримки температури тіла, проте з віком його кількість швидко зменшується. У дорослої людини практично весь жир міститься в білій жировій тканині, яка складається з великих клітин, в першу чергу призначених для накопичення і збереження поживних речовин, а не для їх переробки. Як було показано раніше, вирощена зі стовбурових клітин бура жирова тканина при введенні в організм здатна швидко знижувати запаси жиру, накопиченого білою тканиною.

Передбачається, що активність бурої жирової тканини повинна підвищуватися взимку, коли зростає тепло-продукція, що приводило б до "спалювання" надлишків жиру. Проте після появи центрального опалення, потреба в цьому значно знизилася.

Дослідники з Університету Ноттінгема вивчили активність бурої жирової тканини у більш ніж 3,5 тис. осіб. Виявилося, що вона в середньому вища у жінок і залежить від сезонних коливань температури і тривалості світлого часу доби. Причому саме денне світло, а не температура, відіграє ключову роль у регуляції цієї активності. На думку керівника дослідження, професора Майкла Сімондса (Michael Symonds), отримані результати можуть призвести до розробки принципово нових методів лікування ожиріння за допомогою денного світла.

Джерело news.samaratoday.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.