Експерти розповіли, як очистити овочі та фрукти від нітратів Автор: lesya · Опубліковано: 13.07.2015 16:11 · Розділ: Краса і здоров'я

Сьогодні переважна більшість фермерів - і добросовісних, і не дуже - додають до овочів та фруктів, що ростуть на городах, добрива. Різниця лише в тому, що перші дотримуються допустимих пропорцій, в результаті чого та кількість нітратів та пестицидів, що потрапляють до нашого організму, не несе практично ніякої шкоди, в той час як другі в погоні за шаленими врожаями зневажають елементарні правилами безпеки, нашпиговуючи овочі та фрукти шкідливими речовинами під саму зав’язку.

Найбільша біда в тому, що відрізнити шкідливу городину від корисної часом буває дуже важко. В пригоді стане тестер, купить який можна в інтернеті чи в спеціалізованих магазинах. Цей простий на перший погляд пристрій дозволить в домашніх умовах визначити рівень нітратів у овочах та фруктах, куплених на ринку. Ясна річ, його результати не дотягують до лабораторних, та все ж у декілька разів знизити ризик від споживання шкідливих овочів та фруктів він може.

Проблема в тому, що не кожен продавець дозволить вам скористатися тестером. Але в будь-якому випадку ви можете перевірити вже придбану продукцію, і, якщо виникне потреба, додатково її обробити.

Нітрат-тестер допоможе виявити вміст нітратів у овочах та фруктах (фото з сайту charivne.info)
Нітрат-тестер допоможе виявити вміст нітратів у овочах та фруктах (фото з сайту charivne.info)

Приміром, значної кількості нітратів можна позбутися, якщо замочити овочі чи фрукти у воді хоча б на годину. А ще важливо відрізати частини, в яких найчастіше накопичуються нітрати.

В яблуках це шкірка. Якщо ви купили липкуваті яблука, їх необхідно очистити від шкірки - звичайне миття тут не допоможе. Такі яблука, скоріше за все, оброблені дифенілом - речовиною, забороненою в США та країнах Євросоюзу, але яку недобросовісні виробники та постачальники сьогодні використовують дуже широко.

Якщо ж ви раптом виявили, що придбана на ринку чи в магазині картопля переповнена нітратами, відмовтеся від смаження та запікання - таку картоплю краще відварити, при чому першу воду злити одразу після закипання. Не варто скупитися на шкірці - чим товстіший шар картоплі ви зчистите, тим менше нітратів у ній залишиться - шкідливі речовини накопичуються якраз біля шкірки та в серцевині коренеплоду. Втім, практично всі нітрати при варінні виходять у воду.

В капусті найбільш небезпечними є верхнє листя та качан - позбувшись цих частин, ви можете бути певні, що позбулися більшості нітратів, що містяться в капусті.

Кабачки, огірки та баклажани, якщо нітрат-тестр виявив у них надто високий вміст нітратів, краще очистити від шкірки, а також зрізати область плодоніжки, яка є найбільш отруйним місцем.

Помідори, особливо, якщо у них товста шкірка та червоно-оранжева барва, краще на годину замочити у воді, а лише тоді додавати до їжі. Перед додаванням до страви необхідно замочувати й зелень - кріп, петрушку, салат, адже ці рослини дуже активно вбирають і накопичують нітрати.


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.