Колективний розум почав ставити діагнози через Інтернет Автор: lesya · Опубліковано: 10.07.2015 17:32 · Розділ: Медицина

В Інтернеті є сайт, відомий під назвою CrowdMed. Це краудсорсінговий проект, на якому працюють так звані «медичні детективи» - професіонали та любителі, що ставлять діагнози пацієнтам, перед симптомами яких виявилися безсилими навіть відомі професійні лікарі. Сервіс дає вірні результати у сімдесяти відсотках випадків, а це, кажуть експерти, дуже вже непоганий результат. Він дає можливість пацієнтам отримати ще один шанс на одужання, а любителям медицини – трохи заробити.

Трохи розповісти про роботу платформи вирішили її засновники.

«Проблема сучасної культури спілкування пацієнта з лікарем в тому, що я називаю «Парадигмою доктора Хауса». Це впевненість у тому, що вирішити будь-яку медичну загадку може геній-одинак, якщо ви тільки зможете такого знайти», - пояснив творець сервісу Джаред Хейман.

Він також розповів, як працює його сервіс. Пацієнт, що звертається за допомогою, платить п’ятдесят доларів - за ці гроші він отримує можливість зареєструвати свій власний акаунт у мережі. У профілі в нього є перелік запитань стосовно захворювання, на які він чесно відповідає. Це стандартний набір запитань, однаковий для всіх пацієнтів. Ще користувачі мають можливість самостійно описати симптоми захворювання.

Тоді історія хвороби – все це робиться анонімно – стає доступною для всезагального доступу. «Медичні детективи» висувають свої діагнози, після чого пацієнт отримує звіт з найбільш імовірними захворюваннями. Однак сервіс здатен робити припущення тільки на рахунок діагнозу, а ось призначати лікування доведеться реально існуючим лікарям.

Фото з сайту lenta.ru
Фото з сайту lenta.ru

Ті учасники, які поставили діагноз правильно, потрапляють на верхні сходинки рейтингу. Позиція в рейтингу визначається кількістю вірних діагнозів та поставлених користувачеві оцінок. При цьому ні освіта, ні посада тут значення не мають, а до уваги беруться тільки реальні досягнення користувачів.

Ті користувачі, чиї припущення стосовно діагнозу потрапляють у топ найбільш ймовірних, ділять між собою призовий фонд. Правда, часу на постановку діагнозу знадобиться немало – від двох місяців.

На сьогоднішній день сервіс зумів допомогти більше тисячі осіб, які протягом восьми-десяти років спостерігали у себе тривожні симптоми, але успіхів у постановці діагнозу так і не домоглися. Ці пацієнти в середньому витрачали на лікування до шістдесяти тисяч доларів.


Інші новини розділу