В Сахарі збудують вертикальне місто Автор: lesya · Опубліковано: 10.07.2015 08:39 · Розділ: Події у світі

Новітні технології дозволять перетворити навіть пустинні та занедбані території нашої планети на жваві та милі райони, куди туристи відправлятимуться з превеликим задоволенням. Одним з таких місць має стати Сахара – тут в недалекому майбутньому планують збудувати «вертикальне» місто.

Це буде хмарочос, який забезпечать усією потрібною для міста інфраструктурою. У висоту хмарочос сягатиме чотирьохсот п’ятдесяти метрів, а його площа складе сімсот вісімдесят тисяч квадратних метрів. Площа хмарочоса дозволить збудувати на його території повноцінне місто.

За справу візьмуться французькі архітектори з компанії OXO. Вони вже на сьогоднішній день розробили проект хмарочоса, який в найближчі десять років збудують у пустелі Сахарі.

Для забезпечення потреб мешканців цього міста система використовуватиме поновлювані джерела енергії – це геотермальну енергію, енергію сонця. Ще будинок-місто навчать збирати воду, таку необхідну для всього живого у пустелі.

За словами авторів ідеї, в одному хмарочосі вони планують розмістити ціле місто. До двадцяти відсотків площі хмарочосів віддадуть під офіси, половину території міста займуть житлові приміщення. Ще тут буде чимало магазинів, кафе та розважальних центрів.

За словами архітектора Мана Рахді, Сахара є ворожим і важким для життя місцем. Тому хмарочос вирішили захистити спеціальною оболонкою – щоб уникнути жахливої посухи та палючого сонця.

Організатори проекту підкреслюють, що працювали над створенням концепції, яка б дозволила збудувати не будинок, а повноцінне «вертикальне» місто.

Проект отримав назву Sand Tower, і про нього повідомлялося ще в квітні. Правда, тоді наводилися трохи інші дані: будівництво міста мало розпочатися через десять років, у 2025-му, а закінчилося воно б, як мінімум, у 2075-му. За попередніми даними, лише п'ятнадцять відсотків території хмарочосу мали віддати під приватне житло, а сімнадцять планували зайняти готельними номерами. Решту території відводилося для будівництва розважальних центрів - кафе, барів, басейнів тощо.

Проект досить сміливий, і технічно його неважко реалізувати, тільки постає питання, навіщо? Навіщо будувати хмарочос в пустелі, і хто захоче змінити місце проживання, переїхавши у практично мертву зону?

Багато хто з користувачів вважає, що цей проект - не більше, ніж вдалий рекламний хід.


Інші новини розділу