Папа Римський таки скуштував листя коки Автор: lesya · Опубліковано: 09.07.2015 16:57 · Розділ: Релігія

Кількома днями раніше світ облетіла новина про те, ніби глава римо-католицької церкви Папа Римський Франциск має намір пожувати листя коки під час відвідин країн Латинської Америки. Таку пропозицію зробив понтифіку болівійський парламент, однак Франциск ніяк не відреагував на заяву.

А тепер Папа Римський таки вирішив скуштувати коку, яка для болівійців є не те щоб наркотиком, а багатолітньою традицією.

Правда, жувати листя коки Папа не наважився, але не відмовився від чашки чаю, зробленого з цієї рослини та інших компонентів.

Інформація про те, що понтифік під час свого візиту до Болівії має намір пожувати листя коки, прозвучала з уст міністра культури країни. Однак представники служби інформації Святого престолу підкреслили, що понтифік сам вирішуватиме, куштувати йому цю рослину, чи ні.

Врешті-решт Папа таки скуштував коку, і сталося це в літаку під час перельоту з Еквадору до Болівії. До складу чаю входило три компоненти – кока, ромашка та аніс. Цей чай стюардеси готують пасажирам, щоб у них не почалася так звана висотна хвороба.

Вся справа в тому, що аеропорт Ель-Альто, в якому й приземлився літак Папи, розташовується на найбільшій висоті в порівнянні з іншими аеропортами світу. Так, Ель-Альто знаходиться на висоті більше чотирьох тисяч метрів над рівнем моря, і у пасажирів, які виходять з літака, може різко понизитися тиск. Під час рейсу запропонували напій і журналістам, що склали супровід понтифіку. Та чи пили вони напій, не повідомляється – вони ж бо не такі високопоставлені особи, як сам Папа. Незважаючи на випитий чай (а може, завдяки йому), під час своєї вітальної промови Папа почувався добре..

Відзначимо, що Папа Римський Франциск в рамках свого турне по Латинській Америці має намір відвідати три найбідніші країни світу. Понтифік відвідав Еквадор, а зараз перебуває у Болівії, звідки він вирушить до Парагваю.

Що ж стосується коки, то листя цієї речовини використовується для виготовлення кокаїну. І на даний час Болівія займає перше місце за вирощуванням цієї рослини. Однак президент країни Ево Моралес не вважає коку наркотиком, а, скоріше, однією з культурних традицій Анд. Одного разу, на якійсь поважній зустрічі, він навіть пожував листя коки, щоб показати, що нічого поганого в цьому немає.

Справді, можливо, саму коку й не варто вважати наркотиком, адже ми не відмовляємося від свіженької булочки з маком, незважаючи на те, що макове насіння містить у собі незначні дози опіуму.

Джерело: http://echo.msk.ru/blog/varlamov_i/1581610-echo/

Інші новини розділу

 • У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб

  У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб · lesya · 23.10.2015 20:48

  У Лондоні на торги виставлять унікальний екземпляр Біблії, що більше відома, як «Біблія для грішників». Вік книги – не менше чотирьох сотень років, і в ній народ закликають до перелюбодійства.


 • У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі

  У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі · lesya · 05.10.2015 20:33

  Істина – річ добра, але не завжди корисна. І далеко не у всіх ситуаціях потрібно рубати правду-матку. Навіть якщо ти – священик, і брехня вже сама по собі тобі не пасує.

  В цьому недавно довелося переконатися одному польському священику – Ватикан неабияк обурило його недавнє зізнання. Ще б пак, католицький священнослужитель на увесь світ заявив, що є… гомосексуалістом. Більше того, він виступив із вимогою до Ватикану відкинути стереотипи і змінити своє ставлення до геїв.


 • Віру в Бога оголосили психічним захворюванням

  Віру в Бога оголосили психічним захворюванням · lesya · 15.09.2015 15:14

  Релігія, покликана нести добро та злагоду, часто призводить до протилежного ефекту: замість того, щоб дарувати людям мир та спокій, вона часто розпалює війни та ворожнечу. А все тому, що знаходяться такі, кому за допомогою релігії вигідно управляти натовпами людей, яким неохота самостійно мислити. Останні ж воліють покластися на когось, жити за продиктованими правилами, мотивуючи все вірою в Бога.


 • Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт

  Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт · lesya · 02.09.2015 13:22

  Колись релігія правила світом, і в багатьох країнах ще й дотепер збереглися ці правила Однак в Європі ситуація склалася по-іншому, тож священикам доводиться враховувати зміну потреб та уподобань своєї пастви, а також основні суспільні тенденції. Саме тому церква, принаймні католицька, останнім часом стає все більш лояльною до «гріховних» потреб людства.


 • В Детройті масово протестують проти статуї Сатани

  В Детройті масово протестують проти статуї Сатани · lesya · 28.07.2015 21:10

  Мешканцям американського Детройта неабияк не сподобалася витівка місцевих сатаністів - в ніч на двадцять п’яте липня представники Церкви Сатани встановили у Детройті статую сатанинського божества. Виготовлений він із бронзи, а ім’я йому Бафомет.