Підліткам достатньо мати одного близького друга Автор: lesya · Опубліковано: 09.07.2015 12:00 · Розділ: Психологія

Підлітковий вік – дуже складний період, адже становлення особистості в цей час проходить особливо швидкими темпами. І дуже важливо, щоб у підлітків, які свої проблеми та негаразди сприймають дуже гостро, була належна підтримка, щоб у доросле життя вони увійшли впевненими, сміливими і повноцінними в психологічному плані особистостями.

На сьогоднішній день проведено чимало досліджень, що покликані допомогти краще зрозуміти психологію підлітків, допомогти молодим людям, що стоять на порозі дорослого життя, визначитися з вибором життєвих цілей та пріоритетів тощо – тут можна знайти чимало корисної і цікавої інформації, при чому цікавої як для дорослих, так і для самих підлітків.

Фото з сайту paidagogos.com
Фото з сайту paidagogos.com

Недавно психологами було проведене чергове дослідження, результати якого виявилися досить несподіваними для учених. Виявляється, підліткам не потрібні гучні компанії – їм достатньо мати всього одного близького друга.

Відповідне дослідження проводилося фахівцями з університетів Сассекса, Белфаста і Лідса. В рамках роботи дослідники проаналізували дані чотирьохсот дев’яти піддослідних у віці від одинадцяти до дев’ятнадцяти років.

Дослідники спеціально вибрали учасників із малозабезпечених сімей, у яких приблизно схожі переживання. У них поцікавилися, як вони справляються з негативними переживаннями, а також попросили розповісти, як у них складаються взаємини з однолітками.

І виявилося, що про хлопців у даному сенсі хвилюватися потрібно менше. Адже в більшості випадків у них був один кращий друг, який і підтримував товариша, і допомагав йому вирішувати проблеми.

А ось з дівчатами ситуація інша – навіть ті дівчата, у яких були близькі подруги, за вирішенням проблем частіше вдавалися до алкоголю та наркотиків.

Фахівці пояснюють це тим, що у проблемах, які виникають, дівчата в більшості випадків звинувачують себе, а хлопці розуміють, що їх вини тут немає, тому шукають інші способи вирішення проблеми.

Як і слід було очікувати. Підтримка родичів для підлітків теж виявилася досить важливою.

Вчені підкреслюють, що у підлітків, що живуть в малозабезпечених сім’ях, набагато менше можливостей та гірше здоров’я, ніж у тих, чиї батьки забезпечують сім’ю всім необхідним.

Близькі друзі допомагають таким підліткам стати більш упевненими у собі, тому вчені пояснюють, що краще мати одного близького друга, аніж спілкуватися з усією компанією.


Інші новини розділу