У Німеччині з'явився дім з корінням Автор: lesya · Опубліковано: 09.07.2015 15:01 · Розділ: Події у світі

Цікава інсталяція з’явилася цими днями у Німеччині – в рамках фестивалю The City is the Star відомий аргентинський художник Леандро Ерліх представив публіці свою чергову ілюзорну композицію – дім з корінням.

У такий спосіб художник вирішив спростувати поширений «стереотип» про те, ніби будинки створюють люди. Леандро Ерліх (Leandro Erlich) переконаний, що будинки - це звичайнісінькі рослини, і як усі рослини, вони ростуть з землі. А на підтвердження своїх слів художник навіть "викорчував" один будинок разом з корінням та повісив його на баштовому крані, щоб всі могли бачити, де ж насправді ми живемо.

Оригінальна інсталяція з’явилася посеред німецького міста Карлсруе. Композицію було виставлено на всезагальний огляд в рамках фестивалю The City is the Star, організаторами якого виступили співробітники Центру мистецтва та медіа ZKM. Фестиваль організували з нагоди трьохсотріччя міста. Виглядає скульптура незвично та оригінально.

Втім, тим, хто знайомий з творчістю аргентинського художника, дивуватися не приходиться: він, здається, забув, що таке рамки та якісь там закони фізики. Його роботи – це неймовірної краси ілюзії, що заставляють по-іншому глянути на світ.

Однією з найбільш знаменитих композицій Леандро є його інсталяція «Басейн». Зовні басейн нічим не відзрізняється від звичайних басейнів, який є сотні мільйонів по всьому світу. Ось лише скупатися в такому басейні навряд чи вийде.

Басейн з людьми всередині виглядає моторошно (фото з сайту http://lifeglobe.net/entry/2378)
Басейн з людьми всередині виглядає моторошно (фото з сайту http://lifeglobe.net/entry/2378)

Якщо зазирнути в басейн згори, ви, як зазвичай, побачите товщу води, в яку так і хочеться зануритися. Але зробити цього не вийде – вона насправді знаходиться під склом.

Фото з сайту http://lifeglobe.net/entry/2378
Фото з сайту http://lifeglobe.net/entry/2378


При цьому скла є дві пластини, і між ними й знаходиться товща води. В басейн можуть заходити люди, і дивитися на світ в зовсім іншому ракурсі. Комусь стає страшно, комусь весело. А хтось, зайшовши у такий басейн, кілька хвилин спантеличено мовчить.

Не менш спантеличеними виглядають і ті, що на горі: їм же бо здається, ніби у водяну пастку потрапили живі люди…

Сьогодні таких басейнів у світі є два - один з них Леандро Ерліх встановив у Центрі мистецтв PS1 у Нью-Йорку, а другий знаходиться в Художньому музеї дев’ятнадцятого століття в Канадзаві, Японія.


Інші новини розділу