Вчені з'ясували, що плітки роблять жінок здоровішими Автор: lesya · Опубліковано: 09.07.2015 12:00 · Розділ: Події у світі

Вже десятиліттями (а то й століттями) склалося так, що жінок, часто незаслужено, вважають пліткарками. При чому не окремих «язикатих Хвесьок», що й справді тріскочуть гірше сорок, а всіх підряд.

В якості прокурорів найчастіше виступають чоловіки – їм же ж то, мовляв, жіночі бесіди ні до чого. Однак вчені провели низку досліджень, результати яких змусять навіть найзапекліших обвинувачувачів трохи прикусити язика.

За жіноцтво вступилася група вчених з Університету Мічигану, що в Сполучених Штатах. Відповідний експеримент проводився під керівництвом професора Стефані Браун. Група дослідників з'ясувала, що регулярне спілкування з подругами робить жінку набагато щасливішою і здоровішою, ніж ті жінки, які такого спілкування позбавлені.

Плітки приносять користь жіночому здоров'ю (фото з сайту womanway.com.ua)
Плітки приносять користь жіночому здоров'ю (фото з сайту womanway.com.ua)

Такий ефект жіночої дружби вчені пояснюють рівнем гормону прогестерону, який в підвищених кількостях виробляється тоді, коли жінки пліткують.

Вчені кажуть, що рівень прогестерону відіграє важливу роль у формуванні соціальних взаєминах. Чим вищий рівень цього гормону, тим жінка відчуває більше бажання допомагати іншим, навіть якщо така допомога може бути небезпечною для життя.

В жіночому організмі прогестерон виробляється яєчниками. Саме цей гормон бере найактивнішу участь у підготовці матки до пологів, а ще він веде активну боротьбу з інфекціями сечостатевої системи. Крім того, чим вищий рівень цього гормону. Тим міцніше відчуває соціальні зв’язки жінка.

В результаті останнього дослідження було з’ясовано, що плітки та марне базікання здатні підвищити рівень цього гормону в організмі жінки. Отож тепер чоловікам треба добре подумати, перед тим, як зневажливо відгукуватися про жінок та жіночі посиденьки. Тим більше, що у самих же бо рильце в пір’ячку!

Так, недавнє дослідження, проведене онлайн-ресурсом, доводить, що чоловіки люблять пліткувати навіть більше, ніж жінки. В середньому на це заняття вони витрачають по сімдесят шість хвилин на день, тоді як жінки обмежуються не цілою годиною, витрачаючи на плітки всього п’ятдесят дві хвилини. У дослідженні вчених взяло участь понад п’ять тисяч осіб.

Чоловіки зізналися, що плітки дозволяють їм відчувати себе частиною суспільства. При цьому третина представників сильної статі люблять пліткувати з колегами по роботі.


Інші новини розділу