Вчені пояснили, звідки в старих будинках беруться примари Автор: lesya · Опубліковано: 08.07.2015 17:24 · Розділ: Наука

Час від часу в ЗМІ з’являється інформація про чергову примару, що оселилася в якомусь старому будинку. Хтиось може вірити в таку інформацію, хтось ні, але вченим такі-ось повідомлення не дають спокою, адже часто про наявність примар говорять поважні люди, далекі від забобонів та потойбіччя, психічно здорові індивіди, які готові побитися на що завгодно об заклад, що їм таки доводилося бачити справжнісіньких примар.

І ось американським вченим, схоже, вдалося з’ясувати, що ж відбувається у старих будинках насправді.

Колектив американських дослідників, провівши низку експериментів, заявив, що людям ввижаються примари не тому, що вони існують насправді, а тому, що якість повітря в деяких приміщеннях, що, за чутками, кишать примарами, дуже низька.

Коротше кажучи, місце мають галюцинації, які іноді набувають навіть колективного масштабу. І причиною виникнення цих галюцинацій стають токсичні випари деяких різновидів цвілевих грибів.

На підтвердження теорії, висунутої американцями, служить той факт, що переважна більшість історій про появу примар пов’язана зі старими чи покинутими будинками. А саме у таких приміщеннях, пояснюють вчені, можна зустріти велику кількість цвілевих грибів. Ці гриби, кажуть спеціалісти, виділяють токсини, а вони концентруються у повітрі. Крім того, концентровані маси можуть переміщуватися в просторі.

В старих будинках купа цвілі - звідси й беруться примари (фото з сайту www.youtube.com)
В старих будинках купа цвілі - звідси й беруться примари (фото з сайту www.youtube.com)

Якщо людина потрапляє у таке приміщення, вона попадає під вплив цих токсинів. Реакція кожного організму на дію отруйних речовин може бути різною. У когось виникає психозний стан, в інших – напади паніки чи агресії. А в особливо чутливих навіть можуть змінити відчуття реальності.

Втім, вчені кажуть, що результати дослідження ще не можна вважати остаточними. Зараз дослідники спробують перевірити та проаналізувати історії появи примар у відносно молодих будівлях.

До речі, схожі дослідження проводилися неодноразово. Раніше швейцарські дослідники провели експеримент, після якого життя його учасників вже ніколи не стане колишнім. За допомогою складної електроніки вчені викривлювали сигнали, що надходили в мозок учасників, в результаті чого піддослідні сприймали рухи власного тіла як присутність сторонніх безтілесних істот. При цьому відчуття були настільки реалістичними, що кілька учасників навіть попрохали зупинити експеримент.


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.