6 способів перетворити нудне навчання на цікаву справу Автор: lesya · Опубліковано: 07.07.2015 15:47 · Розділ: Освіта

Займайтеся групами (фото з сайту www.kids-in-trips.ru)
Займайтеся групами (фото з сайту www.kids-in-trips.ru)

Процес навчання не буде ефективним, якщо вивчаючи той чи інший предмет, ви відчуваєте нудьгу. Позбутися нудьги буває досить складно, тим більше, якщо мова йде про обов’язкові предмети, до яких не лежить душа.

Та якщо добре постаратися, можна навіть нудне навчання перетворити на досить цікаву справу.

Найперше, що слід зробити, це правильно організувати навчальний процес. Що це означає? Найперше, слід правильно розподілити інтенсивність занять, скласти графік для кожного предмету з урахуванням необхідності чергування занять, визначити власний період найбільшої активності тощо. Але в нашій статті мова піде про групові заняття, які можуть перетворити навчальний процес у насправді захопливе заняття.

1. Підберіть компанію для навчання. Гуртом такі справи робити легше, тим більше, що стануть доступні нові форми засвоєння матеріалу.

Правда, компанію слід вибирати правильно, керуючись інтересами та рівнем знань. І запам’ятайте золоте правило: розмовляти на сторонні теми під час занять можна, але про головну мету – а це навчання – забувати не слід ні в якому разі. Не перетворюйте групові заняття на пустопорожню балаканину.

2. Задавайте питання одне одному. Якщо ви чогось не розумієте, ви завжди можете запитати у когось з членів групи, що воно означає. Нехай товариш пояснить вам незрозумілий шматок матеріалу. Такі обговорення, до речі, принесуть користь всій групі.

До речі, такий підхід може допомогти тим, хто соромиться задавати питання на парах чи уроках.

3. Влаштовуйте обговорення. Практично будь-який предмет має цілу купу спірних питань. Тому дуже корисно влаштовувати обговорення, в яких кожен учасник аргументуватиме свою точку зору. Так ви дізнаєтеся чимало новенького, а також зможете зрозуміти свої власні слабкі місця. І вже точно не занудьгуєте!

4. Використовуйте навчальні онлайн-сервіси, приміром, курсы ЕГЭ. Цей ресурс дозволить спланувати навчання за індивідуальною програмою, розставити пріоритети, виходячи з вашої освітньої бази, і, що найголовніше, він надає можливість навчатися у вигляді захопливих квестів, змагаючись зі своїми друзями.

5. Корисним моментом стануть вікторини. Вивчивши матеріал, обов’язково влаштуйте невеличку вікторину. Нехай учасники задають питання по черзі, і лише після отримання повної відповіді наступний учасник може ставити своє запитання. Такий підхід допоможе краще систематизувати вивчений матеріал, а також заповнити прогалини в певних місцях.

6. Спробуйте вивчати матеріал в ігровій формі. Приміром, візьміть настільну гру Trivial Pursuit і пов'яжіть її з матеріалом, який ви вивчаєте. Кинувши кубик, ви отримуєте відповідну кількість клітинок, на які потрібно пересунутися в грі. Кожній клітинці відповідає певне запитання, і якщо гравець дасть на нього правильну відповідь, він отримує право ходити ще раз. Запитання можна поділити на категорії – це вже залежить від матеріалу, який ви вивчаєте.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.