Експерти розповіли, як не попастися на вудку шахраїв-роботодавців Автор: lesya · Опубліковано: 07.07.2015 14:23 · Розділ: Життя

Фото з сайту www.segodnya.ua
Фото з сайту www.segodnya.ua

В умовах, коли в Україні настала нова хвиля економічної кризи, тим, хто опинився без роботи чи шукає додатковий заробіток, дуже важливо бути максимально пильним, щоб не спійматися на вудочку недоброчесних роботодавців.

Експерти розповіли, що схеми, за якими обманюють довірливих громадян, з роками не змінилися, ось хіба що набули трохи інших форм та активізувалися останнім часом.

Тож якщо ви шукаєте роботу, намагайтеся мати справу з перевіреними ресурсами. Не варто вишукувати оголошення на неперевірених та підозрілих сайтах – старайтеся шукати необхідну інформацію на сторінках крупних гравців ринку. Приміром, такі сайти, як Work.ua або компанія HeadHunter, знайти яку можна за посиланням kiev.hh.ua, намагаються перевіряти кожне оголошення, яке публікується на сайті, щоб уникнути можливостей шахрайства. Проте аферисти – народ хитрий, і до деяких оголошень юридично не підкопаєшся, тому врятувати від перспективи бути обдуреним може тільки ваша власна пильність.

Експерти розповіли, кого слід остерігатися в першу чергу.

1. Мережевий маркетинг. Це класичний метод обдурювання, якому не менше двадцяти п’яти років. Людей запрошують на вакансії секретаря та адміністратора, а потім вручають тюбики з зубною пастою чи дорогим порошком. І це в кращому випадку. Така робота часто вимагає капіталовкладень, а зарплата не виправдовує очікувань. Якщо пощастить – ви торгуватимете реальними товарами, шукаючи нових співробітників, якщо ні – в прямому сенсі цього слова торгуватимете повітрям, шукаючи, кого б обдурити.

Верхівка піраміди і справді може заробити обіцяні мільйони, верхівка, але аж ніяк не ви…

Розпізнати шахраїв не так уже й складно: по-телефону ви не почуєте ніякої конкретики. Обов’язки вам опишуть розмито, вимоги – низькі (ні освіти, ні досвіду роботи, ні знання іноземних з вас не попросять).

2. Людина-магазин. Схема дій – подібна до мережевого маркетингу. Правда, тут шахрайства трохи менше. На роботу запрошують людей на вакансію кур'єра, вантажника, секретаря, експедитора чи промоутера, а вже на співбесіді вам скажуть, що вакансію закрили. І тут же запропонують куди перспективнішу роботу! Всунуть сумку з косметикою жахливої якості, з медичними приладами чи книжками, і запропонують ходити з усім цим по офісах і домах та продавати.

Заробіток явно не відповідає обіцянкам, а конче тікати треба тоді, коли вам запропонують придбати якийсь підручник з навчання – «всього» за чотириста-шістсот гривень.

3. Третій спосіб обману, що чатує на чесних громадян, - це платні дзвінки. Роботу шахраї пропонують найрізноманітнішу, але в контактах вказують тільки адресу електронної пошти для надсилання резюме. Коли ж ви напишете за вказаною адресою, то, скоріше за все, отримаєте повідомлення з проханням передзвонити за номером (номер платний, але про це вказується дуже дрібним шрифтом), що часто починається кодом 070 або 090. Часто шахраї використовують коди мобільних операторів – мовляв, зачекайте, вас з’єднають з менеджером по підбору персоналу.


Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.