Проблемні діти. Звідки вони? Автор: Lesly · Опубліковано: 27.08.2009 09:04 · Розділ: Суспільство

Нещодавнє дослідження, проведене вченими із США, підтвердило припущення про те, що стреси, яких зазнає мати в передпологовому та ранньому післяпологовому періоді неминуче призводять до проблемної поведінки в дітей, що з великою долею ймовірності може продовжуватися і в дорослому віці.

Жорстоке поводження партнера з матір’ю, грубе ставлення батьків до дитини, бурхливі прояви негативних емоцій на очах у малюка в його перші роки життя також відносяться до факторів, які підвищують ризик розвитку проблемної поведінки, що буде проявлятися навіть в зрілі роки, стверджують дослідники.

"… тривога та страхи матері в передпологовий та ранній післяпологовий період виявилася критичним чинником, який відрізняє підлітків з постійною девіантною поведінкою від молоді, що мала проблеми з поведінкою в дитинстві", - розповів доктор Едвард Баркер (Dr. Edward D. “Ted” Barker), доцент та дослідник Центру попередження проблемної поведінки у підлітків, США. За статистичними даними, менше 50% дітей, що відзначалися поганою поведінкою в ранньому шкільному віці, включаючи бійки, крадіжки, брехню, продовжують поводитися так само коли дорослішають.

"Результати дослідження підтримують ідею про необхідність втручання у процес виховання дітей "з самого початку", а також про надання медичної та психологічної допомоги матерям з групи ризику, починаючи з моменту встановлення вагітності", - вважає дослідник.

Джерело: topnews.in


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.