Ізраїльські вчені пропонують діагностувати аутизм за допомогою тесту на запахи Автор: lesya · Опубліковано: 06.07.2015 15:20 · Розділ: Медицина

Кількість дітей-аутистів з кожним роком зростає, і вчені поки що не можуть достеменно з’ясувати, чому так відбувається.

Відомо лише те, що чим раніше почати лікування таких дітей та адаптацію їх до навколишнього світу, тим легшим буде їх життя і пристосування у майбутньому.

Сьогодні існує чимало методик визначення аутизму, проте всі вони далекі від досконалості. Недавно ізраїльські вчені представили ще один метод, який дозволить по-новому глянути на діагностику аутизму.

Аутисти вдихають неприємні запахи так само довго, як і приємні (фото взято з сайту medportal.ru)
Аутисти вдихають неприємні запахи так само довго, як і приємні (фото взято з сайту medportal.ru)

Вчені з Інституту Вейцмана під час досліджень та вивчення захворювання виявили, що те, як дитина реагує на різні запахи, може допомогти діагностувати аутизм в дуже ранньому віці.

Пояснюється це наступною особливістю людського організму: і діти, і дорослі з нормальним розвитком схильні довше вдихати приємні аромати, аніж неприємні. Однак в аутистів ця здатність відсутня: вони однаково протяжно вдихають і приємні, і гидкі аромати.

В дослідженні учених взяло участь вісімнадцять дітей з нормальним розвитком, і вісімнадцять дітей-аутистів. Вчені виявили, що учасники з діагнозом аутизм однаково довго вдихали приємний аромат шампуню і сморід протухлої риби.

Опираючись на отримані результати, вчені кажуть, що реакція дитячого організму на запахи може стати одним із найбільш надійних способів невербального діагностування аутизму у маленьких дітей.

В рамках іншого дослідження, проведеного два чи три роки тому, інша група вчених з’ясувала, що діти, які народжуються в сім’ї комп’ютерників, частіше виявляються аутистами, ніж діти, народжені в сім’ях представників інших професій.

Таких висновків дійшли фахівці Кембриджського Університету, які припустили, що за розвиток аутизму відповідає єдиний ген, наявний у людей з сильно розвиненими аналітичними здібностями, що викликає труднощі в соціальних навичках і комунікації.

Вчені наводять цікаву закономірність: в районах компактного проживання "системників", приміром, у Силіконовій долині в Каліфорнії, за статистикою, народжується набагато більше дітей-аутистів, аніж в інших населених пунктах.

«Системниками» професор Саймон Бар-Коен називає математиків, учених, інженерів, комп'ютерників. Представники цих спеціальностей суспільними проблемами цікавляться мало, а все, що відбувається навколо, вони здатні систематизувати.

Цієї думки дотримуються і психіатри. Ще раніше вони помітили зв’язок між математичними здібностями і аутизмом.

Джерело: http://www.newsru.co.il/health/18nov2012/autism_002.html

Інші новини розділу