На Гаваях приземлився літак, що працює на сонячних батареях Автор: lesya · Опубліковано: 06.07.2015 09:53 · Розділ: Події у світі

Поки в Росії святкують сторіччя з дня заснування тяжкого бомбардирувальника «Илья Муромец», у Швейцарії випробовують літак, що працює на сонячних батареях.

Минулої п’ятниці авіалайнер, виготовлений швейцарцями, приземлився на Гаваях о шостій годині ранку. Літак став рекордсменом, адже подолав відстань в тридцять п’ять тисяч кілометрів без жодної краплини пального. При чому відстань неабияку – переліт над Тихим океаном вважається одним із найнебезпечніших в світі. Ділянка, яку пролетів "швейцарець", - це найризикованіша частина навколосвітньої подорожі.

Правда, на подолання цієї відстані знадобилося чимало часу. Пілотові літака Solar Impulse 2 (Si2) Андре Боршбергу довелося пробути в кабіні літального апарату сто двадцять годин. В результаті було побито рекорд американця Стіва Фоссетта, який зумів облетіти навколо світу за сімдесят шість годин, для чого він використовував спеціально сконструйований літак.

Довелося пілоту Боршбергу непереливки. Всього під час тривалого перельоту він зміг поспати кілька разів по двадцять хвилин, поки літак летів в режимі автопілота.

Літак Si2 свою подорож розпочав з японського міста Нагоя, що в Японії, у понеділок, а до цього часу майже протягом місяця літак пробув у Японії через погану погоду.

В цілому, літак пролетів чималу відстань, але наступну частину маршруту – від Гавайських островів до американського Фенікса, розташованого в штаті Арізона, літаком керуватиме другий пілот Бертран Піккар.

З Фенікса літак полетить до Нью-Йорка, а звідти – до Абу-Дабі (один із еміратів ОАЕ). Атлантичний океан стане заключною частиною подорожі швейцарського літака на сонячних батареях.

Фото з сайту http://www.golos-ameriki.ru/content/solar-plane-lands-in-hawaii/2848624.html
Фото з сайту http://www.golos-ameriki.ru/content/solar-plane-lands-in-hawaii/2848624.html

Створенням унікального літака, що отримав назву Solar Impulse 2, займалися двоє вчених-конструкторів зі Швейцарії. Це, як нескладно було догадатися, самі пілоти - Боршберг і Пікар – кому ж, як не їм, було вирушати в таку небезпечну подорож?

Повідомляється, що швейцарці почали працювати над проектом ще в 2002 році, і за тринадцять років вони змогли створити літак, нехай поки що і невеликий, що літає на сонячних батареях.

Залишається лише сподіватися, що в майбутньому проект тільки розвиватиметься, а людство навчиться максимально ефективно використовувати енергію сонця, яка прийде на зміну традиційним джерелам енергії, що, цілком реально, врятує нашу планету від екологічної катастрофи.


Інші новини розділу