Кавуни використовуватимуть як сировину для екологічно чистого пального Автор: Вікторія · Опубліковано: 26.08.2009 17:06 · Розділ: Цікаві факти

Американські вчені встановили, що кавуни, які не потрапили до магазинів через дефекти зовнішнього вигляду, можуть служити цінним джерелом біопалива, зокрема, етанолу. За словами дослідників, близько 20 відсотків усіх кавунів не потрапляє на прилавки через відсутність "товарного" виду: вони мають пошкоджену поверхню або неправильну форму. Вчені встановили, що сік кавуна є ефективним джерелом хімічних сполук, які можуть використовуватися для виробництва біопалива, наприклад, етанолу.

При цьому науковці відзначають, що сік кавуна можна використовувати відразу або після додаткового очищення. Справа в тому, що він містить, наприклад, лікопін, який сприяє профілактиці серцево-судинних захворювань. Кількість цієї сполуки в соці достатньо висока для того, щоб отримання її екстракту було економічно вигідним.

В даний час вчені шукають різноманітні ресурси для отримання біопалива. Так, нещодавно в Гренландії вирішили робити біопаливо з полярних акул Somniosus microcephalus, які регулярно трапляються місцевим рибалкам. Популяція цих риб численна, а використовувати в їжу їх неможливо. Розрахунки вчених показують, що для деяких віддалених населених пунктів, куди доставка палива в зимовий час ускладнена, біопаливо з акул може бути вигідною альтернативою звичайному бензину. Крім цього можна робити біопаливо з оливкових кісточок, пиломатеріалів і, навіть, віскі.

Джерело digest-news.ru


Інші новини розділу