В Чорногорії туристів впустять в Липську печеру Автор: lesya · Опубліковано: 02.07.2015 08:51 · Розділ: Розваги

Цікавий туристичний об’єкт відкрився для всезагального доступу на початку минулого місяця у Чорногорії - тепер практично всі гості країни матимуть можливість відвідати Знамениту Липську печеру, перший спелеологічний об'єкт країни, що тепер буде доступним для масового відвідування.

Ініціатори перетворення печери у відкритий туристичний об’єкт розповіли, що планують провести першу екскурсію вже наприкінці червня. Однак інформації про те, чи знайшлись таки охочі відвідати Липську печеру, не надходило.

Навряд чи з перших днів печера користуватиметься популярністю. Тим більше, що у Чорногорії й без неї багато пам’яток та унікальних місць, які варто відвідати, тож може пройти чимало часу, поки туристи дізнаються про відкриту недавно печеру і захочуть на неї глянути.

Якщо вас зацікавила Чорногорія, вирушайте на екскурсію, не пошкодуєте. А в оформленні документів допоможе Довгий Станіслав, почесний консул Чорногорії в Україні.

Однак повернімося до відкритої нещодавно печери. Розташовується вона біля села Липа-Добрська, на відстані п'яти кілометрів від містечка Цетіньє, що в давнину було столицею країни. Відстань від села з печерою до Будви складає тридцять три кілометри.

Вхід у Липську печеру зроблять відкритим, але платним (фото з сайту www.gogetnews.info)
Вхід у Липську печеру зроблять відкритим, але платним (фото з сайту www.gogetnews.info)

Протяжність печери становить три з половиною кілометри, однак туристам дозволять заглибитися на відстань, не більшу, ніж два кілометри.

В печері є чимало залів, найцікавіші з яких отримають свої імена. Висота печери місцями сягає трьохсот метрів.

Відвідувачі, що вирішать сходити на екскурсію, зможуть побачити підземні річки і озера, помилуватися сталактитами і сталагмітами.

Всього в печеру було інвестовано більше одного мільйона євро - кошти підуть в інфраструктуру Липської печери: на будівництво місточків, поручнів, встановлення та підведення системи освітлення - на все це потрібні гроші, і гроші немалі. Тож не дивно, що інвестори очікують вже найближчим часом покрити витрати на “облагородження” печери. Очікується, що вже в цьому році печеру відвідає щонайменше тридцять тисяч осіб.

Щоб відвідати екскурсію, дорослому доведеться заплатити двадцять євро. Ця сума включає в себе обов’язковий супровід гіда. Якщо ж ви захочете відвідати печеру в складі туристичної групи, вхід коштуватиме дешевше. А для дітей віком від п’яти до десяти років вартість вхідного квитка знижено вдвічі - до десяти євро.


Інші новини розділу

 • Неймовірні колекціонери та колекції світу

  Неймовірні колекціонери та колекції світу · Jane Holiday · 22.06.2017 12:14

  Ви завжди мріяли щось колекціонувати, але навіть не маєте уяви чому надати перевагу, до вашої уваги декілька варіантів неймовірних колекцій.


 • Рейтинг радіостанцій України

  Рейтинг радіостанцій України · Anastasia · 29.12.2016 19:01

  Звичка слухати радіо зранку під час сніданку або на роботі перевіряючи черговий звіт не покидає багатьох українців протягом років. Слухачі не втомлюються підіймати собі настрій та дізнаватися останні новини за допомогою радіохвиль і про це свідчить оприлюднений рейтинг.


 • Великі компанії інвестують в кіберспорт заради унікальної аудиторії

  Великі компанії інвестують в кіберспорт заради унікальної аудиторії · Марина Левицкая · 28.06.2016 20:12

  Ми звикли до спортивних змагань. Футбол, хокей, навіть керлінг - трансляції цих та інших чемпіонатів і сезонних ігор незмінно приковують до себе величезні армії уболівальників. Зізнайтеся, часом хочеться подивитися який-небудь фінал з футболу.


 • В Ірландії відбулася конференція рудих

  В Ірландії відбулася конференція рудих · lesya · 25.08.2015 14:39

  Цікавий і яскравий захід відбувся цими днями у Ірландії – тут зібралося разом близько двох тисяч рудоволосих людей. З’їхалися вони в селище Кросхейвен, що в графстві Корк, на конференцію рудих.


 • Вийшла нова гра для дітей, озвучена Кузьмою "Скрябіним"

  Вийшла нова гра для дітей, озвучена Кузьмою "Скрябіним" · lesya · 17.08.2015 12:00

  Вченими вже давно було доведено, що комп’ютерні ігри можуть бути корисними для дітей. Якщо стежити за часом, який дитина проводить за комп’ютером, можна витягти з ігор чимало користі: вони розвивають дитячу фантазію, моторику пальців, координацію рухів, логіку, пам’ять, музичний слух тощо. Але не варто забувати, що їх має бути в міру, інакше можна домогтися цілком протилежного ефекту.