У Бельгії лікарі схвалили евтаназію 24-річної жінки, яка страждає від невиліковної депресії Автор: lesya · Опубліковано: 01.07.2015 18:04 · Розділ: Медицина

Недавно бельгійські медики прийняли рішення умертвити молоду пацієнтку, у якої діагностували невиліковну депресію. Молодій дівчині всього двадцять чотири роки, і вона повністю здорова у фізичному плані. Але місцеві медики схвалили евтаназію - у жінки складна форма депресії, тому життя для неї перетворилося на нестерпне випробування.

Правда, поки що медики не визначилися з датою смертельної ін’єкції. Лікарі зізналися, що прохання пацієнтки відповідає нормам евтаназії, навіть незважаючи на те, що ніяких фізичних захворювань у жінки не виявлено.

Протягом трьох років бельгійска пацієнтка на ім’я Лаура перебуває на лікуванні в психіатричній клініці. Раніше дівчина кілька разів намагалася накласти на себе руки. При цьому вона говорить, що для неї смерть - це не питання вибору, а єдиний можливий шлях, адже якщо б вибір у неї був, вона б вибрала життя, але дівчина перепробувала все, і всі спроби виявилися безуспішними.

Поки що невідомо, коли лікарі втілять прохання пацієнтки в життя.

Евтаназію в Бельгії узаконили у 2002 році, одразу після Нідерландів. Влада країни прийняла рішення дозволяти невиліковно хворим людям добровільно іти з життя, а в минулому році лікарі дозволили робити це неповнолітнім.

В останні роки, кажуть медики, кількість пацієнтів, готових піти на евтаназію, різко зросла: в 2013 році було проведено 1807 процедур, тоді як рік перед тим, у 2012-му, таких процедур було всього 1432. І якщо раніше за цією послугою зверталися люди, яким за сімдесят, то в останні роки до медиків дедалі частіше звертаються молоді люди, що скаржаться на нестерпні і невиліковні страждання внаслідок депресії.

Однак далеко не вся громадськість підтримує евтаназію для людей з психічними відхиленнями. В минулому році до суду подав бельгієць Том Мортьє, який поскаржився на те, що медики відправили на той світ його літню матір. У жінки теж було діагностовано невиліковну клінічну депресію, хоча фізично вона була повністю здоровою.

Депресією Годевіла, мати позивача, страждала з дев’ятнадцяти років. У 2010 році її стан різко погіршився - погіршення прийшло після розриву з партнерами. Тоді жінка припинила спілкуватися з дітьми та онуками.

Рік по тому вона відвідала лекції лікаря Дістельманса, який гаряче відстоює права людини на гідний відхід з життя.

Восени Годевіла надіслала сину лист, в якому повідомила, що подала запит на евтаназію. Коли Том Мортьє отримав листа, то показав його своїм колегам, але вони його заспокоїли: Дістельманс не наважиться дати дозвіл на евтаназію, попередньо не порадившись з родичами. Однак не так сталося, як гадалося: у квітні наступного року Том отримав ще одного листа, в якому мати в минулому часі повідомляла, що пройшла процедуру евтаназії.


Інші новини розділу