Вчені з'ясували, яка музика небезпечна для водіїв Автор: lesya · Опубліковано: 30.06.2015 17:46 · Розділ: Авто-мото

Недавно ізраїльські вчені вирішили нагадати водіям, чому небезпечно слухати музику в дорозі, і від яких композицій краще відмовитися за кермом.

Відповідне дослідження проводилося вченими з Університету Бен-Гуріона, що знаходиться в ізраїльському місті Негев. В ході дослідження спеціалісти встановили, коли і за яких обставин прослуховування музики за кермом може спричинити аварію.

Всім відомий той факт, що водіям в дорозі просто необхідно бути уважними. Навіть незначний відволікаючий фактор може стати критично небезпечним. Концентрація на дорожніх знаках та інших учасниках руху повинна бути максимальною.

А музика, на превеликий жаль, може стати тим фактором, який відволікає водія від дороги. І часто вона стає причиною дорожньо-транспортних пригод.

Відповідне дослідження проводилося під керівництвом Уоррена Бродські, професора психології, що очолює інститут мистецтв при університеті. Вчений виявив, що жанр музики, яку слухає водій за кермом, у даному випадку значення не має. Ви можете слухати класику чи тяжкий метал, попсу, джаз, кантрі чи реп. Головне те, які емоції викликає у вас композиція. Важлива також гучність мелодій.

Так, саме гучність і рівень емоцій, які викликають слова чи мелодія в людини, що сидить за кермом, впливають на її концентрацію та увагу.

Ще вчені встановили, що тут неважливо, які саме емоції викликає композиція. Музика виявилася згубною для водіїв і у випадку, коли емоції негативні, і тоді, коли вони позитивні. А особливо небезпечними виявилися мелодії, що викликають ностальгічні почуття.

Фото з сайту my.vw.ru
Фото з сайту my.vw.ru

Однак професор поспішив заспокоїти водіїів-меломанів: результати дослідження зовсім не означають, що вам доведеться їздити в повній тиші. Є інший спосіб врятуватися від “смертоносних” композицій. І він дуже простий: якщо ви раптом помітили, що почали підспівувати, постукувати пальцями чи відбивати ногою в такт композиції, негайно перемкніть мелодію. При цьому вчені підкреслюють, що важливо саме переключити пісню, а не вимкнути музику зовсім.

В інтерв’ю з журналістами професор Бродські нагадав водіям, що автомобіль - це єдина річ в світі, яка може вбити вас тільки тому, що грає певна музика. Водіям слід про це пам’ятати, з обережністю ставлячись до вибору композицій за кермом.

Дослідження ізраїльських вчених перегукується з теорією, висунутою спеціалістами американської компанії Erie Insuranse: вони з’ясували, що звичайне мріяння чи фантазування за кермом стає причиною щонайменше шістдесяти відсотків усіх аварій зі смертельним результатом.


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.