Мозок людини здатен "випереджувати події'' Автор: Вікторія · Опубліковано: 26.08.2009 15:10 · Розділ: Наука

Дослідники з Гарвардського університету (США) з'ясували, що деяку інформацію про об'єкти, які знаходяться в певній точці простору, людина отримує ще до того, як вони потраплять в її поле зору. В експериментах брали участь 8 чоловік, які розташовувалися перед монітором на відстані 37 см від нього. Їм необхідно було сфокусувати увагу на невеликому чорному кільці, що знаходився ліворуч від центру екрана. Виконання цієї умови контролював спеціальний пристрій, який реєстрував рух очей. Через 330 мс звучав сигнал, після якого спостерігач повинен був перевести погляд вправо, де з'являлося зображення циферблату годинника зі стрілкою, що здійснювала повний оборот за одну секунду.

Після закінчення 670 мс зображення зникало, і учасникові пропонувалося вказати, в якому положенні знаходилася стрілка в той момент, коли він побачив годинник. Умови контрольного тестування відрізнялися тим, що учасник експерименту дивився в одну точку, а зображення годинника переміщувалося по екрану; для кожного добровольця експеримент повторювався по 80 разів.

Як з'ясувалося, перше завдання учасники виконували, випереджаючи події, визначене за допомогою пристрою для реєстрації руху очей, в середньому на 39 мс, а друге, - відстаючи на 27 мс. Провівши додаткове тестування, у якому швидкість та напрямок руху стрілки змінювалися, автори отримали аналогічні результати. Потім вчені змінили циферблат годинника на рядок чисел, які чергувалися; в цьому випробуванні учасники найчастіше вказували правильну цифру, «випереджаючи події» у 19,8% випадків. Проте в контрольному тестуванні, умови якого збігалися з попередніми, добровольці набагато частіше «спізнювалися» на 1-2 рядки чисел (50-100 мс) і лише в 1,3% випадків називали попередню цифру.

«Результати експериментів ще раз нагадують нам про роль мозку в "конструюванні" наших переживань та вражень, - підсумовує один з дослідників, Емілія Хант (Amelia Hunt). - Очевидно, ми можемо сприймати прогнозовані наслідки зміщення погляду як щось реальне».

Джерело science.compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.