У Києві відкрили пам'ятник WebMoney Автор: lesya · Опубліковано: 26.06.2015 18:44 · Розділ: Культура

Цікава пам’ятка з’явилася нещодавно в центрі Києва - тут встановили скульптуру, присвячену міжнародній платіжній системі WebMoney. Симпатичний пам’ятник виготовлено у вигляді логотипу компанії - мурахи.

Статуя з’явилася в столиці ще наприкінці травня. Її було встановлено на вулиці Городецького. Скульптура виготовлена з бронзи, а її вага складає цілих двісті кілограмів.

Що являє собою пам’ятник WebMoney? Це кумедний мураха, який тримає в руках гігантську монету, але не гривню і навіть не українські копійки. Це такий собі імпровізований грошовий знак, по обидва боки якого красуються написи - «НА ЩАСТЯ» і «НА УДАЧУ». Дійсно, ні одне, ні друге українцям зараз не завадить!

Автор пам’ятника - скульптор Дмитро Ів, киянин. Стосовно символіки свого творіння він не дав ніяких коментарів.

Та й, зрештою, вони зайві: мураха є логотипом компанії, тож природно, що пам’ятник було збудовано у вигляді цієї комахи. Втім, любителі пофілософствувати знайшли й тут прихований мотив: мовляв, монумент - це символ любові людини до праці. Втім, автор скульптури таке трактування ніяк не прокоментував.

За словами ініціаторів встановлення скульптури, ідею втілювали в життя більше двох років - все через складну ситуацію в країні, яка й змушувала відкладати урочистість до останнього.

На відкритті пам’ятника були присутні чимало діячів культури, сам скульптор, а також вихованці дитячого будинку «Світанок».

Відзначимо, що на даний час WebMoney є електронною системою розрахунків, що працює на міжнародному рівні. Всього в ній зареєстровано більше тридцяти мільйонів акаунтів.

І поки нові пам’ятники в Києві встановлюють, інші - руйнують. Недавно було вирішено демонтувати знамениту київську скульптуру - "Їжачка в тумані".

До десятого липня скульптура знаходитиметься там, де й стояла - у сквері на вулиці Рейтарській. А далі вона “подасться у еміграцію”. Куди саме, невідомо.

На монеті написане побажання (фото з сайту novoston.com)
На монеті написане побажання (фото з сайту novoston.com)

Рішення демонтувати “Їжачка в тумані” було прийняте після того, як вандали неодноразово знущалися над пам’яткою: то вузлик відріжуть, то мордочку стамескою розіб’ють. Місцеві мешканці не раз самі чіпляли вузлика до лап їжачкові, але врешті-решт у них увірвався терпець.

До речі, “Їжачка в тумані” вже забирали на реставрацію - в минулому році він повернувся з автоматом в лапах.

Джерело: http://novoston.com/news/v-kieve-poyavilsya-pamyatnik-webmoney-foto-28388

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?