Камбоджійські діти випадково виявили древній храм Автор: lesya · Опубліковано: 26.06.2015 16:59 · Розділ: Наука

Археологи можуть десятки років присвятити пошукам давніх, втрачених з плином часу пам’яток, і безрезультатно. А може бути й таке, що якийсь випадковий перехожий нехотячи виявить те, над чим так ревно б’ються вчені.

Щось схоже недавно трапилося у Камбоджі. У провінції Кампонг Чам місцеві хлопчаки цілком випадково виявили древній храм, невідомий раніше науці. За оцінками істориків, його було збудовано ще в десятому столітті, тому знахідка є особливо цінною для науки.

Фрагменти древніх статуй помітили хлопчики-пастухи, що вигнали пасти корів на пасовисько, розташоване на невеликому пагорбі неподалік столиці провінції.

Залишки стародавніх статуй та шматки різьблених плит знаходилися на схилі великого пагорба. Вчені вважають, що зроблена знахідка є однією з культових будівель, що належать до раннього Ангкорського періоду.

Як уже зазначалося вище, вчені припустили, що древній індуїстський храм, залишки якого було виявлено цими днями, був збудований в десятому столітті.

Кілька днів тому місцеві хлопчаки вигнали худобу на пасовище, розташоване неподалік пагорба, що знаходиться в передмісті столиці провінції Кампонг Чам. Але хлопці помітили якісь дивні руїни, яких не бачили раніше. Повернувшись додому, вони про все розповіли дорослим, і ті вирішили подивитися, що ж то за дивина, про які наперебій розповідає сільська дітвора.

Коли ж мешканці села зрозуміли, що мова йде про щось справді цінне, то вирішили одразу повідомити про свою знахідку владі.

На місце, де розташовуються руїни древнього храму, одразу направили фахівця з департаменту культури. який заявив, що кам’яні фрагменти та залишки майстерно вирізьблених плит - це не що інше, як ворота, що закривали вхід до древнього храму.

Сік Тхоук, глава департаменту культури і мистецтв провінції Кампонг Чам, в інтерв'ю журналістам зазначив, що зараз влада планує відправити масштабну археологічну експедицію до пагорба.

Храм, припускають учені, було збудовано ще в десятому столітті нашої ери(фото з сайту www.pravda.ru)
Храм, припускають учені, було збудовано ще в десятому столітті нашої ери(фото з сайту www.pravda.ru)

Чому ж знахідку не було виявлено раніше? Вчені пояснюють це просто: протягом століть храм був надійно схований під товщею землі, що вкривала пагорб, і лише через рясні опади, які спричинили зсув ґрунту, діти змогли помітити залишки древньої споруди.

Джерело: http://www.internovosti.ru/text/?id=99595

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.