Британські школярі винайшли презервативи, які сигналізують про статеві інфекції Автор: lesya · Опубліковано: 25.06.2015 22:39 · Розділ: Медицина

Корисний винахід на осуд громадськості запропонували недавно британські школярі - вони створили презервативи, що сигналізують про наявність статевих інфекцій.

Винахід, без сумніву, дуже корисний, адже, в теорії, може суттєво скоротити рівень захворювань, що передаються статевим шляхом.

Автори розробки - група британських школярів, що навчаються в Академії Ісаака Ньютона. Юні розробники сподіваються, що їхнє творіння дозволить знизити небезпеку поширення захворювань, що передаються статевим шляхом.

Цікавим фактом є те, що самі винахідники - дуже молоді. Школярам, які створили презервативи, по тринадцять-чотирнадцять років.

Унікальний винахід юних британців отримав назву STEYE. При контакті з бактерією, що спричинює розвиток захворювань, які передаються статевим шляхом, презерватив здатен змінювати колір. При чому кожен конкретний колір відповідає за окреме захворювання.

В Інтернеті жартують, що юні винахідники у такий незвичний спосіб вирішили підготувати себе до всіх небезпек статевого життя.

Розумний презерватив, що змінює колір, якщо виникає небезпека зараження венеричною хворобою, навіть відзначили премією на конкурсі TeenTech Award - його визнали найкращою інновацією в галузі медицини. Для заохочення школярам вручили приз - тисячу фунтів. А ще їм дозволили відвідати Букінгемський палац.

Один з авторів розробки розповів, що вони хотіли створити щось таке, що допомогло б виявляти захворювання, які передаються статевим шляхом, швидко, просто і безпечно. І щоб в разі чого люди могли вжити заходів на ранніх етапах хвороби, коли вона не викликала непоправних наслідків.

А ще, кажуть молоді таланти, використання та поширення презервативів-індикаторів посилило б відповідальність кожного перед своїм партнером.

Втім, попри очевидне практичне та медичне значення винаходу школярів, про можливості появи його на ринку та ймовірну вартість зараз не повідомляється.

Технологію реалізовуватимуть наступним чином: на етапі виробництва презервативи покриватимуть спеціальною сумішшю, в якій міститимуться антитіла, що реагуватимуть на різні бактерії, присутні в організмі людини з венеричним захворюванням.

В залежності від того, які саме антитіла вступатимуть в хімічну реакцію, латекс зафарбовуватиметься в той чи інший колір. Цей латекс дозволить провести миттєву діагностику захворювання. Хламідії зафарбують латекс у зелений колір, про генітальні бородавки розповість фіолетовий колір, віл сифілісу презервативи стануть блакитними, а від герпесу - жовтими.

Джерело: http://hitech.newsru.com/article/25jun2015/condoms

Інші новини розділу