Домашні улюбленці можуть бути джерелом небезпечних захворювань Автор: Lesly · Опубліковано: 26.08.2009 13:00 · Розділ: Краса і здоров'я

Багато людей люблять обнімати та пестити своїх улюбленців. Однак, як застерігають лікарі, треба пам'ятати, що при цьому людина ризикує підхопити якесь захворювання. "Власникам домашніх тварин треба завжди пам’ятати, що брати наші менші можуть бути носіями небезпечних захворювань", - розповідає Клаус Остеррайдер (Klaus Osterrieder), керуючий директор відділення ветеринарної медицини Інституту вірусології при Вільному університеті Берліна.

Хоча захворювання, які передаються від тварини до людини більш часто зустрічаються у худоби, домашні улюбленці також можуть бути джерелом інфекції. Однією з можливих проблем є грибкові інфекції шкірних покривів. Зокрема в сільській місцевості, собаки та коти можуть заразитися від худоби і потім передати грибок людині. Тварину з грибковим захворюванням шкіри легко виявити: симптомами захворювання є круглі ділянки залисин на хутрі. Виявивши щось подібне в свого улюбленця, не треба панікувати: такі грибки легко лікуються.

Блохи, найбільш поширеним різновидом серед яких є котяча блоха, також не є серйозною загрозою, однак причиняють немало незручностей. А від собак можна набратися кліщів. Коти іноді можуть нагородити своїх власників доброякісним вірусним лімфаденітом (хвороба котячої подряпини). В цьому випадку на шкірі з’являються локалізовані гнійники, які іноді можуть поширюватися по всьому тілу. Проблема полягає в тому, що навіть лікар не завжди може зразу визначити причину недуги.

Трапляються випадки, коли тварини переносять коров’ячу віспу, наглядний приклад чого мав місце в Німеччині в 2008 році. Тоді, більшість постраждалих тримали пацюків як домашніх улюбленців або годували ними змій. "В людей цей вид віспи розвивається після контакту з твариною і найчастіше вражає губи та очі. Але у випадку з ослабленим імунітетом, може поширитися на все тіло і, навіть призвести до летальних наслідків", - розповідає Остеррайдер.

Однак найбільшу загрозу можуть становити змії та інші рептилії. Це не поширюється на тварин, вирощених вдома, але плазуни, недавно завезені з тропіків можуть бути інфіковані. Змії, наприклад, можуть бути носіями одноклітинних паразитів. Симптомами наявності захворювання у домашніх улюбленців є випадки блювоти. Прибираючи в тераріумі, людина може заразитися шлунково-кишковими інфекціями, такими як сальмонельоз.

Однак, утримання "братів менших" вдома не становитиме ніякого ризику, якщо дотримуватися елементарних правил гігієни. Спеціалісти не рекомендують брати тварин до столу, їсти зі спільного посуду, чи брати їх в ліжко. А також необхідно ретельно мити руки після кожного контакту з домашніми улюбленцями.

Джерело: chinadaily.com.cn


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.