У США створено пристрій, що дозволяє "бачити" язиком Автор: lesya · Опубліковано: 25.06.2015 18:10 · Розділ: Нові технології

Вчені із США створили пристрій, який допоможе бачити навколишній світ за допомогою язика. Він повинен стати в пригоді сліпим людям, адже сигнали, що подаватимуться на язик, дозволять їм з легкістю орієнтуватися у просторі.

Пристрій отримав назву BrainPort V100, а його розробкою займалася компанія Wicab Inc. Працює він наступним чином: в окуляри, які носить сліпа людина, вбудовано камеру, яка знімає навколишній світ. Спеціальне програмне забезпечення перетворює ці зображення в електричні імпульси, які подаються на пристрій, що знаходиться в порожнині рота.

Після того, як пристрій отримає відповідний сигнал, він почне вібрувати або ж легенько поколювати язик користувача. Сигнали подаватимуться в різні точки та різної імпульсивності, що дозволить сліпим людям навчитися визначати місце, де розташовуються об’єкти, розміри та форму цих об’єктів. Ще вони зможуть визначати, рухаються об’єкти, зафіксовані камерою, чи стоять на місці.

Зовні пристрій скидається на льодяник (фото з сайту medportal.ru)
Зовні пристрій скидається на льодяник (фото з сайту medportal.ru)

На даний час було проведено клінічні дослідження апарату. У дослідженні взяло участь сімдесят чотири пацієнта, які користувалися пристроєм протягом року. Сімдесят відсотків користувачів згодом зізналися, що пристрій виявився для них досить корисним, адже суттєво полегшував - точніше, робив можливою - візуалізацію об'єктів. Правда, є й побічні дії - відчуття печіння та металевий присмак у роті.

Пристрій може виявитися досить актуальним, твердять розробники. Тим більше, що, за статистикою, у світі налічується майже двадцять три мільйони сліпих людей. Винахідники, правда, вже створили чимало пристроїв, спрямованих на полегшення життя людей з обмеженими особливостями зору, але замінити очей нічого не зможе. Втім, розробники BrainPort V100 сподіваються, що використання нового апарата поряд з іншими допоміжними засобами (ультразвуковою тростиною, собакою-поводирем) сліпі люди та люди з обмеженим зором зможуть краще орієнтуватися в просторі.

До речі, перші успішні випробовування апарату пройшли ще в 2010 році. Тоді солдат Крег Лундберг, що втратив зір під час воєнних дій, отримав у користування пристрій, який передавав на язик імпульси, що викликали в мозку сигнали, які імітували зображення. Фактично, язик став другими очима Крега, і хлопець зізнався, що це прекрасне відчуття, коли ти знову можеш "бачити", нехай навіть і таким особливим чином.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.