Іспанське містечко "Убий євреїв" змінило назву Автор: lesya · Опубліковано: 25.06.2015 16:44 · Розділ: Події у світі

Цими днями влада одного іспанського містечка з антисемітською назвою вирішила змінити його ім'я. Замість назви “Вбий євреїв” в офіційних документах і в живому спілкуванні фігуруватиме назва “Пагорб євреїв”.

Дотепер це місто з тисячолітньою історією називалося Castrillo Matajudíos. В перекладі з іспанської це означало щось на кшталт “убий євреїв” або “вбивство євреїв”, а тепер його називатимуть більш поетично - Mota de Judíos, що перекладатиметься як “Пагорб євреїв”.

За словами мера містечка Лоренцо Родрігеса, перейменування міста є відновленням історичної неточності, і цей крок не має абсолютно нічого спільного ні з історією цього населеного пункту, ні з бажанням його жителів.

Відзначимо, що в давнину місто так і називалося - Mota de Judíos. З моменту заснування в одинадцятому столітті ця назва вживалася і в історичних документах, і в повсякденному житті. Та коли в 1623 році почалися масові гоніння євреїв, влада міста, розташованого між Мадридом та морським узбережжям, вирішивши йти в ногу з часом, перейменувала місто на "Вбивство євреїв".

Тепер, коли ситуація змінилася, влада міста вирішила провести референдум, щоб дізнатися, чи хочуть жителі міста повернути йому його історичну назву. Референдум було проведено в минулому році, і в ньому взяло участь сімдесят одна особа. П'ятдесят шість проголосувало "за".

Як пояснюють журналісти, назва міста ніяк не пов’язана з масовим вбивством іудеїв. Хоча криваві розправи траплялися й тут, та не в таких масштабах, як в інших місцевостях. З євреями тут боролися по-іншому: щоб уникнути репресій, місцеві мешканці єврейського походження масово зверталися в католицтво, бажаючи таким чином показати свою прихильність до чинної влади.

Мер міста також розповів, що люди, які проїжджають через їхнє містечко, думають, що саме тут колись і винищували євреїв, і що тут їх завжди ненавиділи. Насправді все не так: саме тут вони колись і жили.

Ідея провести референдум з’явилася після того, як в Іспанії прийняли закон видавати іспанське громадянство всім тим, хто доведе, щои він є нащадком переселених колись євреїв, що до вигнання проживали на території Іспанії.

А рішення про переслідування євреїв прийняли свого часу король Фердинанд ІІ та королева Ізабелла Кастильська - саме вони підписали указ, який зобов’язував євреїв або негайно прийняти християнство, або ж покинути країну.

Джерело: http://mignews.com/news/culture/world/250615_113024_61984.html

Інші новини розділу