Діти, що вміють брехати, виявилися розумнішими за своїх чесних однолітків Автор: lesya · Опубліковано: 24.06.2015 20:47 · Розділ: Події у світі

Провівши дослідження, американські вчені дійшли висновку, що брехня може бути корисною. Як виявилося в ході експериментів, у тих дітей, які вміють добре брехати, набагато більше розвинена вербальна робоча пам’ять, ніж у тих, хто говорить правду. Крім того, у дітей-брехунів краще розвинені навики мислення, кажуть спеціалісти. Це вперше в історії науки брехню було визнано корисною для мозку якістю, принаймні, якщо справа стосується дітей.

Під робочою пам’яттю вчені розуміють здатність мозку обробляти інформацію. Чим вищий рівень вербальної (словесної) робочої пам'яті дитини, тим вищою є її здатність переробляти вербальну інформацію, необхідну для проголошення брехні, в яку можна повірити.

Дослідження проводилося вченими з Університету Північної Флориди. Спеціалісти з’ясували, що розумовий процес, особливо той, що пов'язаний з вербальною робочої пам'яттю, є дуже важливим для складних соціальних зв'язків та спілкування, яке в тім числі включає і дитячу брехню.

Справа в тому, що для того, щоб збрехати, дітям доводиться складати в голові численні фрагменти інформації, а цей процес не відбудеться без розвиненого мислення.

В рамках свого нового дослідження вчені провели спостереження за дітьми віком шість-сім років. Всього в експерименті взяло участь сто тридцять сім дітей.

Спершу вони пройшли перевірку на рівень вербальної робочої пам'яті. Дітям роздавали картки з запитаннями, на які вони повинні були дати відповідь. При цьому дітей повідомляли, що правильні відповіді на запитання написані чорнилом іншого кольору зі зворотного боку картки. Поряд з правильними варіантами були надруковані й картинки.

Фото з сайту www.raut.ru
Фото з сайту www.raut.ru

Тоді дослідники виходили з кімнати, прохаючи дітей не підглядати у відповіді. Однак за малюками спостерігала прихована камера, яка й фіксувала тих, хто вирішував списати.

Далі вчені працювали тільки з брехунами. Вони задавали їм запитання, і ті, як і слід було очікувати, давали правильну відповідь. Тоді дослідники запитували у них про колір чорнила,яким були написані правильні відповіді, а також про те, що було зображене на картинках зі зворотного боку.

Ті брехуни, у яких була добре розвинена вербальна пам’ять, зумисне брехали про колір чорнила та про малюнки, щоб їх не викрили у шахрайстві. Натомість ті малюки, у яких вербальна пам’ять розвинена менше, чесно відповідали про чорнила і картинки, що викривало їх у брехні.

Джерело: http://www.glunews.ru/news/Childrens/umejusjie_vrat_deti_priznany_bolee_umnymi.html

Інші новини розділу