Французький магазин заборонив мусульманкам здійснювати покупки в будні дні Автор: lesya · Опубліковано: 23.06.2015 19:48 · Розділ: Суспільство

Недавно один продуктовий магазин у Франції заборонив жінкам-мусульманкам купувати продукти в будні дні. Натомість чоловікам вхід у магазин заборонений по вихідних.

Такій дискримінації місцеве населення міста Бордо, що сповідує іслам, піддали з метою запобігти зустрічам осіб різних статей в одному приміщенні.

За даними ЗМІ, магазин належить неофітам. Неофіти - це мусульмани, які почали сповідувати іслам лише недавно. Як уже зазначалося вище, до такого заходу адміністрація магазину вдалася для того, щоб люди різних статей не зустрічалися в магазині.

Однак таке рішення власників торгової точки наткнулося на критику з боку місцевої влади. Мер міста Бордо Ален Жюппе (Alain Juppé) написав у Twitter’і пост із закликом покласти край такій кричущій дискримінації.

За словами Аллена, чогось подібного у Бордо ще не було. І позитивним це явище аж ніяк не назвеш, адже такий крок власників магазину створює прикре враження про мусульман, які в переважній більшості випадків (а мер називає показник в дев’яносто дев’ять відсотків) ревно дотримуються французького законодавства. І враження, каже глава міста, помилкове.

Мусульманкам Бордо дозволено ходити в магазин тільки в суботу та неділю (фото з сайту www.vesti.ru)
Мусульманкам Бордо дозволено ходити в магазин тільки в суботу та неділю (фото з сайту www.vesti.ru)

А заступник мера міста Марік Фету (Marik Fetouh) заявив, що вся ця затія може обернутися для ініціаторів заборони вкрай небажаними наслідками: згідно з французькими законами, за випадки дискримінації можна на п’ять років загриміти до в'язниці або ж сплатити штраф в сумі сімдесят п’ять тисяч євро.

З протестом виступила і Наіма Шарай, глава організації ACSE у Франції, яка веде боротьбу за рівність всіх національностей. Цей випадок вона назвала неприйнятним і неймовірним.

Правда, поки що законникам ще належить встановити, які саме закони порушує рішення адміністрації торгового закладу.

І якщо для представників більшості європейських країн заборона, прийнята адміністрацією магазину, може видатися звірською, то для багатьох представників мусульманського світу вона цілком прийнятна: в мусульманських країнах, зокрема в Саудівській Аравії, чоловікам і жінкам дозволяється відвідувати магазини тільки в супроводі членів сім'ї іншої статі. При цьому заборона поширюється не лише на торгові точки, але й на кафе та ресторани. Добре лише те, що на іноземців це правило не розповсюджується.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.