Норвезький дизайнер колекціонує жираф Автор: Вікторія · Опубліковано: 26.08.2009 16:32 · Розділ: Культура

24-річний веб-дизайнер з Норвегії, Ола Хелланд (Ola Helland) створив інтернет-сайт, на якому колекціонує фотографії, малюнки та скульптури жираф. Організатор арт-проекту розраховує отримати від відвідувачів сайту мільйон зображень до початку 2011 року. Одна з цілей акції - довести багатий потенціал мистецтва в Інтернеті.

Колекціонування зображень жираф розпочалося із суперечки між Хелландом і його другом Йоргеном. Дизайнер стверджував, що завдяки можливостям Інтернету він, якщо захоче, зможе зібрати що завгодно в кількості мільйона примірників. У відповідь Йорген заявив, що Хелланду ні за що не отримати мільйон жирафів. Тоді останній створив сайт і дав на нього посилання на своїх облікових записах у Facebook і Twitter.

Спочатку норвежець думав, що ідея провалиться. Однак незабаром потік жирафів від користувачів Інтернету виріс настільки, що ідея переросла початкові рамки парі і стала серйозним арт-проектом, заявив Хелланд. На момент написання цієї замітки на сайті One Million Giraffes знаходилося більше 142 тисяч зображень. За словами дизайнера, придумана ним розвага - малювання жирафів - дає людям шанс відірватися від телевізорів, провести час разом і створити щось справжнє.

Завантажити фотографію, малюнок або скульптуру жирафи на сайт може кожен бажаючий. Згідно з умовами, зображення не повинне бути виконаним на комп'ютері. Хелланд сподівається, що його проект зможе принести і відчутну користь: він намагається знайти спонсора, який погодився б перераховувати один британський фунт стерлінгів за кожну завантажену картинку у Всесвітній фонд дикої природи для захисту жирафів.

Джерело news.rin.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?