Сіль заважає гладшати Автор: lesya · Опубліковано: 23.06.2015 17:53 · Розділ: Краса і здоров'я

Цікаве дослідження з неочікуваними результатами провели вчені з Айови: вони з’ясували, що для того, щоб схуднути, не варто відмовлятися від солі.

Чимало дієт, пропонованих нам Інтернетом, журналом та дієтологами, передбачають часткову або повну відмову від солі. Вважається, що сіль затримує в організмі воду, що заважає схудненню, а також підсилює апетит, що змушує нас збільшувати порції споживаної їжі, а отже, переїдати.

Насправді ж, з’ясували дослідники, сіль може стати вірним другом тих, хто хоче схуднути. Виявляється, звичайна кухонна сіль здатна перешкоджати засвоєнню калорій, тож навіть жирна їжа стає не такою калорійною, якщо її добряче посолити.

Якщо дуже хочеться, то можна поласувати й поросям. Головне, добряче його посолити
Якщо дуже хочеться, то можна поласувати й поросям. Головне, добряче його посолити

Відповідне дослідження проводилося фахівцями з Айови. На першому етапі дослідження вчені опитали людей із зайвою вагою, в результаті чого відібрали тих, хто хоче схуднути. Лише чверть учасників експерименту заради того, щоб розпрощатися із зайвими кілограмами, була готова йти на обмеження в їжі, віддаючи перевагу раціональному харчуванню.

Людям і справді важко йти на певні обмеження. Дуже часто вони основним правилом дієти вважають відмову від цукру та солі, але такий підхід є не те щоб помилковим, але необ’єктивним. Якщо недостатньо уваги приділяти вуглеводам та жирам, обмеження цукру та солі в харчуванні не допоможе. Скоріше, навпаки: може призвести навіть до набору зайвих кілограмів.

Дослідну групу очолила професор Бенджаміна Вайдеманн. Дієтологи в якості піддослідних вибрали мишей, бажаючи перевірити гіпотезу, чи справді високий вміст солі в їжі змушує мишей втрачати контроль над апетитом.

Мишей розділили на кілька груп. Одним давали збалансовану їжу, з помірним вмістом солі та цукру, іншим давали їжу з високим вмістом жирів та різним вмістом солі (від 0,25 до 4%). Через чотири місяці вчені перевірили результати. Найбільшу вагу набрали миші, які вживали їжу з високим вмістом жирів та низьким вмістом солі. Найменше ж набрали ті, хто їв збалансовану їжу та ті гризуни, які їли жирну їжу з дуже високим вмістом солі.

А ще вчені з’ясували, що вміст солі ніяк не впливав на апетити гризунів та на обсяг порцій.

Далі вчені вирішили перевірити, чому кухонна сіль запобігає засвоюванню жирів. І ось що вони з’ясували: виявляється, ця речовина діє за тим же механізмом, що й орлістат - засіб, який лікарі прописують пацієнтам з критично надмірною масою тіла. Іншими словами, вона уповільнює
роботу ферменту, що міститься шлунково-кишковому тракті, і допомагає перетравлювати жири. Тому людина засвоює набагато менше калорій, що дозволяє їй в якості джерела енергії використовувати накопичений раніше жир.

Джерело: http://www.gazeta.ru/science/2015/06/18_a_6840713.shtml

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.