Кияни почали розплачуватися у метро за допомогою смартфонів Автор: lesya · Опубліковано: 23.06.2015 12:29 · Розділ: Нові технології

Черговим нововведенням в сфері транспорту можуть скористатися кияни та гості столиці - у київському метро з’явилася можливість розплачуватися за проїзд шляхом використання звичайного смартфону. Ця функція використовуватиметься поряд з можливістю розплачуватися за допомогою безконтактних карток MasterCard.

Щоб оплатити проїзд у київському метро, потрібно мати смартфон, що працює на ОС від Android. Підійде не кожен смартфон, а лише той, в якому встановлено спеціальний чіп NFC та безкоштовний додаток Privat24. Технологія NFC, яку впровадив ПриватБанк - вперше в цілому світі - та яку реалізували в додатку Приват24, дає можливість користувачам оплачувати проїзд будь-якою банківською картою без необхідності купувати спеціальні карти, стікери чи secure-елементи.

За словами Олександра Вітязя, що займає пост заступника голови правління ПриватБанку, ще в минулому році банк запропонував користувачам унікальну варіацію використання NFC-платежів, яка дозволяє використовувати смартфон з NFC-модулем для безконтактного розрахунку.

За даними експертів, лише на території України цією технологією зможе скористатися більше двох мільйонів осіб, що користуються платіжним додатком Privat24. Користувачі технології зможуть оплачувати товари та послуги без наявності готівки чи карти - смартфон, додаток і спеціальний зчитувальний пристрій допоможуть зняти гроші з будь-якого рахунку чи картки користувача.

Для того, щоб функція використання смартфону для оплати проїзду у метро стала доступною, потрібно встановити на свій пристрій з NFC-модулем додаток Privat24. Авторизація відбувається традиційно, за номером телефону, і в додатку можна підключити різні банківські карти. Щоб провести оплату, слід увімкнути додаток, вибрати в меню розділ "безконтактні платежі" та піднести смартфон до спеціального зчитувального пристрою - такими пристроями планують обладнати всі турнікети київського метро.

Фото з сайту http://expert.com.ua/96147-kievlyane-nachali-rasplachivatsya-v-metro-s-pomoshhyu-smartfonov.html
Фото з сайту http://expert.com.ua/96147-kievlyane-nachali-rasplachivatsya-v-metro-s-pomoshhyu-smartfonov.html

В результаті операції з карти користувача буде знято суму, яка покриє вартість проїзду - чотири гривні. Більше новин на різну тему пропонує сайт Стрічка.

Відзначимо, що безконтактні платежі сьогодні доступні для тих, хто користується смартфонами на базі Аndroid. Правда, підійдуть не всі пристрої, а тільки ті, чия операційна система починається з 4.4 KitKat, а прошивка допускає емуляцію карти. Ці вимоги охоплюють широкий діапазон моделей - за окремими даними, всього шістсот п’ятдесят п’ять моделей смартфонів різних виробників.

До речі, ПриватБанк зробив технологію доступною і для інших розробників - API нового сервісу можна знайти за адресою api.privatbank.ua/nfc


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.