У Лондоні відкрилася виставка історичного взуття Автор: lesya · Опубліковано: 19.06.2015 14:44 · Розділ: Події у світі

Цікава виставка для любителів історії та мистецтва відкрилася у Лондоні - в британській столиці виставлено на показ найбільшу експозицію історичного взуття. Проходить виставка у лондонському музеї Вікторії і Альберта.

Виставка отримала назву «Задоволення і біль» - доволі символічну і актуальну ще й сьогодні: напевне, всі жінки знають, що таке біль від взуття на підборах…

Всього у колекції налічується більше двохсот п’ятдесяти моделей, які охоплюють різні часові епохи.

Серед найстаріших пар взуття особливу увагу привертають єгипетські туфлі, які носили майже тисячу сімсот років тому. Можна побачити тут і традиційні японські сандалі гета, і середньовічні пулени, і навіть сучасні моделі, випущені модельєром Крістіаном Лубутеном та іншими іменитими дизайнерами взуття.

Є на виставці і колекція взуття, яке свого часу належало знаменитим персонам. Відвідувачі виставки мають можливість на власні очі побачити бутси Девіда Бекхема, особисто познайомитися з взуттям, яке свого часу носила знаменита мадам де Помпадур, глянути, в чому прогулювалася доріжками Голлівуду улюблениця мільйонів Мерилін Монро тощо. Є тут навіть пара епатажного взуття не менш епатажної артистки Lady GaGa. В колекції є і взуття високопоставлених осіб та навіть самих королів - короля Швеції Еріка XIV та Імельди Маркос і навіть взуття з гардеробу дружини принца Вільяма герцогині Кембриджської.

Є тут і справді оригінальні моделі. Родзинкою виставки можна назвати те, що тут вдало поєднуються і старовинне взуття, і найсучасніші туфлі та босоніжки, а головна мета експозиції - продемонструвати, як трансформувалося взуття з давніх-давен і до наших днів.

«Взуття є одним з найбільш красномовних аспектів нашого зовнішнього вигляду. Воно є не лише предметом краси, але й яскравим індикатором статі, статусу, особи та навіть сексуальних уподобань. Взуття, яке ми вибираємо, відображає те, ким ми хочемо бути», - пояснює ідею виставки куратор проекту.

Відвідати виставку можна буде до кінця січня наступного року, а вартість вхідного квитка складає шістнадцять з половиною євро.

Туфлі з папуги (фото з сайту http://dnepr.info/news/v-londone-otkrylas-vystavka-samoj-neobychnoj-obuvi-vseh-vremen-narodov)
Туфлі з папуги (фото з сайту http://dnepr.info/news/v-londone-otkrylas-vystavka-samoj-neobychnoj-obuvi-vseh-vremen-narodov)


А такі ось сандалі носили в Древньому Єгипті (фото з сайту http://dnepr.info/news/v-londone-otkrylas-vystavka-samoj-neobychnoj-obuvi-vseh-vremen-narodov)
А такі ось сандалі носили в Древньому Єгипті (фото з сайту http://dnepr.info/news/v-londone-otkrylas-vystavka-samoj-neobychnoj-obuvi-vseh-vremen-narodov)


А це - весільні туфлі індійської нареченої з 18 століття (фото з сайту http://dnepr.info/news/v-londone-otkrylas-vystavka-samoj-neobychnoj-obuvi-vseh-vremen-narodov)
А це - весільні туфлі індійської нареченої з 18 століття (фото з сайту http://dnepr.info/news/v-londone-otkrylas-vystavka-samoj-neobychnoj-obuvi-vseh-vremen-narodov)Інші новини розділу