Внаслідок глобального потепління дерева можуть стати небезпечними для клімату Автор: lesya · Опубліковано: 19.06.2015 08:14 · Розділ: Екологія

Проблема вирубки лісів та озеленення міських територій ось уже декілька десятиліть поспіль турбує учених: як-не-як, дерева помагають нам, поглинаючи вуглекислий газ та віддаючи цінний для життя людини кисень. А з кожним роком дерев на нашій планеті стає все менше, адже деревину широко використовують у різних сферах промислового виробництва. Саме тому уряди різних країн намагаються максимально скоротити площі вирубки лісів, а вже вирубані засадити новими саджанцями.

Багато уваги приділяють і озелененню міських територій, адже мешканці мегаполісів страждають від відсутності дерев неподалік. Втім, вчені кажуть, що скоро ситуація може змінитися, і є висока ймовірність того, що дерева стануть небезпечними для нашого клімату.

Станеться це внаслідок глобального потепління, переконують співробітники Гетеборгського університету, що недавно отримали результати свого нового дослідження.

Дерева стануть не просто небезпечними - вони принесуть нашій планеті катаклізми і смерть.

Справа в тому, що дерева здатні підлаштовуватись під мінливий клімат. А це означає, що з часом вони можуть перестати виділяти азот і поглинати вуглекислий газ. Внаслідок цього парниковий ефект на Землі посилиться ще більше, від чого прискориться і процес глобального потепління.

Глобальне потепління слід припинити вже зараз (фото з сайту www.chaskor.ru)
Глобальне потепління слід припинити вже зараз (фото з сайту www.chaskor.ru)

Відповідне дослідження проводилося шведськими ученими. Спершу вони виявили, що на територіях, де у повітрі висока концентрація вуглекислого газу, вміст азоту в структурі рослин набагато нижчий, ніж на територіях, де вуглекислого газу менше. В рамках роботи вчені проводили масштабні дослідження на чотирьох континентах, аналізуючи хімічний склад всіх типів рослин.

Керівник дослідження Йохан Юддлінг (Johan Uddling) зазначив, що високий вміст у повітрі вуглекислого газу гарантовано призведе до незворотних наслідків: земна флора просто перестане поглинати CO2 і виробляти необхідний для існування та функціонування всього живого азот. І якщо прямо вже не зайнятися проблемою глобального потепління, то наш світ чекають кліматичні та техногенні катастрофи.

Такої думки дотримуються і американські учені - згідно з їхнім прогнозом, вже до 2100 року рослини припинять ділитися з нерозсудними людьми азотом.


Інші новини розділу