Свині виявилися розумнішими за собак Автор: lesya · Опубліковано: 18.06.2015 17:20 · Розділ: Життя

Неочікувані результати проведеного американцями дослідження змушують нас замислитися: чи не пора, бува, ставати вегетаріанцями?.. Адже не гуманно якось споживати на обід розумних істот, якими виявилися… свині.

Так, вчені з університету Еморі з’ясували, що свині є набагато розумнішими за собак, дельфінів та мавп, які вважалися раніше найбільш високоінтелектуальними тваринами. Однак фахівці переконують, що у свиней набагато більше виражені когнітивні здібності, що дає повне право зарахувати їх до списку інтелектуально розвинених представників земної фауни.

У свиней, як з’ясувалося, добре розвинене мислення, вони непогано піддаються навчанню, вміють орієнтуватися у просторі та розуміти людей. Під час експерименту тварини демонстрували свої здібності під час проходження лабіринтів та знаходження різних предметів. А ще вони мали правильно орієнтуватися в інсценованих поведінкових ситуаціях.

З усіма завданнями свині справилися добре, навіть краще, ніж інші тварини. Більше того, вони продемонстрували відмінну довгострокову пам'ять. Ще представники даного виду, як кажуть учені, здатні розпізнавати символи і слідувати складній комбінації дій.

Під час дослідження фахівці виявили, що свині вміють розпізнавати кольорові фігури, правильно поєднуючи їх з отворами в сортері, а ця “функція” відсутня в «інтелектуальному наборі» у собак, дельфінів і мавп.

А ще свині живуть у складних соціальних спільнотах, і не просто живуть, а співіснують: вони стежать одне за одним, турбуються і співпрацюють. Також ці тварини вміють маніпулювати джойстиком, переміщаючи курсор по екрану, можуть знаходити їжу, використовуючи для цього дзеркало, а також співпереживають іншим особам.

Тепер фахівці висловили сподівання, що доведення факту наявності у свиней високоінтелектуальних здібностей допоможе змінити ставлення людей до цих тварин. Так, їх можна розглядати не тільки як м’ясо, але і як домашніх тварин, таких як кішки та собаки. Ще свині зможуть стати учасниками різних шоу, адже вони легко піддаються дресируванню.

До речі, про високі інтелектуальні здібності свиней говорилося досить давно. Проведені раніше дослідження продемонстрували цікаві результати: в холодному приміщенні свині навчилися вмикати опалення за одну хвилину, собакам на це знадобилося вдвічі більше часу. А ще моряки часто використовують свиней в якості навігатора - випущені у воду, ці тварини безпомилково визначають, де знаходиться найближчий берег.


Інші новини розділу

  • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

    Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

    Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


  • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

    Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

    Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


  • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

    7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

    Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


  • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

    Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

    Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


  • Доглядайте за своїм холодильником правильно

    Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

    Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.