У США випустять нову десятидоларову купюру із зображенням жінки Автор: lesya · Опубліковано: 18.06.2015 15:15 · Розділ: Економіка

Щоб зрівняти жіноцтво у правах з чоловіками, влада Сполучених Штатів вирішила помістити на десятидоларову купюру зображення жінки. Таке рішення в країні вважають справедливим, адже є багато жінок, які нарівні з чоловіками зробили чимало для розвитку США.

Рішення випустити нові купюри номіналом в десять доларів, на яких би була зображена жінка, прийняли ще в 2013 році, однак в обіг вона увійде ще не скоро - за словами міністра фінансів США Джейкоба Лью, в планах уряду випуск банкноти не лише нового дизайну, але й суперзахищеного зразка. Нова купюра враховуватиме особливості громадян з обмеженим зором, а також матиме високий захист від фальшивомонетчиків.

Поки що невідомо, чиє саме обличчя виберуть для купюри, що увійде в обіг через п’ять років.

Однак представники Міністерства фінансів зазначили, що при виборі людини, чиє обличчя зображуватимуть на американських доларах, керуватимуться думкою американців, які зможуть запропонувати свої кандидатури на спеціальних зустрічах з виборцями, а також за допомогою хештега # TheNew10 в соціальних мережах.

А в Інтернеті вже чимало фотожаб, на яких висміюють нові гроші (фото з сайту monetarus.ru)
А в Інтернеті вже чимало фотожаб, на яких висміюють нові гроші (фото з сайту monetarus.ru)

За словами міністра фінансів, рішення зобразити на купюрі жінку - це водночас і спогади про минуле, і надії на гарне майбутнє.

Зараз на купюрі номіналом в десять доларів зображують портрет Олександра Гамільтона, першого міністра фінансів Сполучених Штатів.

Як би там не було, жінки на американських доларах зображувалися й раніше. У 1865-1869 роках на банкноті номіналом двадцять доларів друкували колективний портрет, серед яких була індіанська принцеса Матоака на прізвисько Покахонтас. А ще в різні роки на доларових монетах зображували дружину першого президента США Марту Вашингтон та активістку руху за рівноправність жінок в дев’ятнадцятому столітті Сьюзан Ентоні.

Дехто припускає, що на банкноті може з’явитися портрет Хілларі Клінтон. За словами Надії Шведової, керівника центру соціально-політичних досліджень Інституту США і Канади РАН, зображення жінки на грошових знаках було б позитивним кроком з боку Сполучених Штатів.

Гідних жінок у різних сферах є дуже багато, і багато з них зробили щось важливе для своєї країни. Вони вартують того, щоб їхні портрети розмістити на купюрах, каже Шведова. Серед можливих претенденток вона називає Елеонору Рузвельт та Хілларі Клінтон, особливо, якщо та стане президентом США. Ще Надія каже, що США - це та країна, яка вже готова подолати стереотип про те, що верховний пост повинен займати виключно чоловік.


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.