Пацієнт з трансплантованим пенісом скоро стане батьком Автор: lesya · Опубліковано: 18.06.2015 11:20 · Розділ: Медицина

Медицина з кожним роком розвивається, і, може таке бути, вже в недалекому майбутньому трансплантація усього тіла виглядатиме не такою кричуще неможливою, як сьогодні.

Поки що ж хірургія дійшла до того, що навчилася трансплантувати навіть дітородні органи - африканець, якому раніше пересадили пеніс, скоро стане батьком.

Мешканець Південної Африки став першим у світі пацієнтом, якому успішно провели трансплантацію пеніса. Надскладну трансплантацію проводив хірург Андре Ван дер Мерві.

Недавно подруга хлопця зізналася, що вона перебуває на п’ятому місяці вагітності, а це означає тільки те, що “трансплантація працює”.

Свій дітородний орган пацієнт, ім’я якого зі зрозумілих причин не розголошується, втратив після невдалого обрізання - досить частого явища у країнах Африки.

Сама операція тривала близько дев’яти годин, і проводили її фахівці Стелленбоського університету в співпраці з лікарями з Тайгербергскої лікарні в Кейптауні.

Хірург, що керував операцією зізнався, що, хоча йому й приємно почути звістку про вагітність подруги пацієнта, особливого здивування він не відчув. Адже, за його словами, все так і задумувалося, щоб пацієнт, якому всього двадцять один рік, міг справляти нужду стоячи та займатися сексом.

Ван дер Мерві також зазначив, що нема потреби проводити тест на батьківство, адже у медика нема підстав не вірити парі. Ще лікар додав, що не було причин припускати, що пацієнт стане безплідним, адже у нього були проблеми з пенісом, а не з цілою репродуктивною системою.

Відзначимо, що пацієнт втратив пеніс, коли йому було вісімнадцять, внаслідок зараження після проведення обряду обрізання. Ця процедура в деяких місцевостях є обов’язковою частиною обряду при посвяті хлопчиків у чоловіки.

Щоб з’єднати судини та нерви трансплантованого органа з організмом пацієнта, медики використовували технологію, яку зазвичай використовують пластичні хірурги, проводячи операції на обличчі.

Схожі операції проводилися й раніше, але, на превеликий жаль для пацієнтів, орган не приживався. А один китаєць навіть відмовився від пришитого пеніса, оскільки не зміг справитися з психологічною травмою, завданою думкою, що в нього у штанях чужий статевий орган.

Що ж стосується ПАР, то в країні, за словами медиків, особливо гостро відчувається проблема пересадки пеніса. Щороку сотні хлопчиків гинуть або стають інвалідами в результаті невдало проведеного обрізання.


Інші новини розділу