На шотландському острові вперше за 50 років сталося пограбування Автор: lesya · Опубліковано: 18.06.2015 08:49 · Розділ: Кримінал

Вперше за півстоліття на шотландському острові Канна сталося пограбування. З єдиного магазину, розташованого на острові, зловмисники викрали солодощі та в'язані шапки.

Магазин, розташований біля пірсу, був завжди відкритий - щоб рибалки, які запливають на острів, могли в будь-який момент скористатися Інтернетом або ж поповнити запаси в будь-який зручний для них час.
А оскільки продавця у магазині не було, гроші пропонували залишити у спеціальній скриньці.

Раз на певний період часу волонтери перевіряли та перераховували запаси товарів у магазині. До цих пір все було гаразд - ні разу за п’ять десятиліть ніхто навіть не спробував вкрасти щось із магазину. Але цього разу все склалося по-іншому: коли волонтери перерахували запаси товару, то з’ясували, що їм не вистачає цукерок, туалетних приналежностей та батарейок. Ще зловмисники викрали шість шапок ручної в'язки.

Співробітники Фонду розвитку громади острова Канна заявили, що крадіжка їх приголомшила. Керуюча магазином Джулі зізналася, що найбільшою прикрістю для неї стала крадіжка в’язаних шапочок, які можна було купити або взяти напрокат. Всі ці шапки вона в’язала вручну, і кожна з них була унікальною.

Тепер магазин замикають, і відчиняють лише тоді, коли в ньому є волонтери.

Місцеві мешканці розповіли, що інцидент, який стався, це перша крадіжка на острові з шістдесятих років минулого століття - тоді з місцевої церкви пропала різьблена дерев'яна тарілка.

Тепер шотландська поліція проводитиме розслідування, щоб з’ясувати, хто ж зважився на такий зухвалий вчинок. Для цього опитають як місцевих мешканців, так і рибалок човнів, пришвартованих неподалік.

А співробітники Національного фонду Шотландії, якому й належить острів, зізналися, що їх дуже засмутила крадіжка, і тішить лише те, що такі випадки трапляються на острові дуже рідко, що дозволяє вважати його одним із найбільш безпечних місць в цілому світі.

Те, що криміналу на острові практично немає, неважко пояснити: місцевих мешканців тут налічується не більше двадцяти осіб. І за останні п’ятдесят років подібних інцидентів тут не траплялося.

Білл Кларк, місцевий чиновник, розповів, що в таке важко повірити, адже ні внутрішніх Гебридських островах нічого подібного не відбувається. За словами Білла, він сумнівається, чи замикає хтось із мешканців острова свої двері, коли йде з дому. І за тринадцять років перебування на своїй посаді чоловік точно не чув про жоден випадок крадіжки.

Джерело: http://www.bbc.com/russian/uk/2015/06/150617_scotland_shop_theft

Інші новини розділу