Британці планують розробити пивний кухоль нового покоління Автор: Вікторія · Опубліковано: 26.08.2009 15:58 · Розділ: Нові технології

З 1960-х років традиційна британська пінта зі скла - це "пузатий" стакан без ручки, що називається Nonic і вміщує 568 мілілітрів рідини. Кожного тижня жителі Великобританії випивають 126 мільйонів пінт пива. Середня "тривалість життя" скляного стакана в пабі (пивний бар) становить три місяці. У рамках антикримінальної ініціативи під назвою Design Out Crime, яку просувають британське МВС (Home Office) та Рада з дизайну, фірмі Design Bridge доручено розробити новий пивний стакан (або кухоль), який замінить традиційний скляний посуд та буде безпечнішим.

За підрахунками правоохоронців, у Великобританії щороку відбувається 87 тисяч кримінальних інцидентів "за участю" скляного посуду, і в основному мова йде про пінти (pint glass), що нетверезими громадяни використовую не за призначенням. Щорічний збиток від усього цього досягає 100 мільйонів фунтів (164 млн. дол. США): в суму включені витрати на охорону здоров'я, поліцію і судові витрати.

"Альтернативні" пластикові стакани прижилися на фестивалях та інших заходах, що проводяться на відкритому повітрі, однак відвідувачі британських пабів "пластик" не визнають, вважаючи за краще звичне "скло". Асоціація британських пабів (British Beer & Pub Association) також не любитель "пластику" і виступає проти обов'язкової заміни, пояснюючи, що важку скляну пінту приємніше тримати в руках, та й виглядає вона красивіше.

Таким чином, стало зрозуміло, що проблема полягає не тільки в тому, щоб створити безпечний кухоль, а ще й у тому, щоб він був привабливим для виробників, продавців і споживачів. Ось таке завдання і взялася вирішити компанія Design Bridge. Безпека пивного посуду до цього часу дизайнерів не цікавила. Їх куди більше надихали ідеї, щоб, наприклад, спорожнілий келих сам викликав офіціанта або, щоб, те ж саме робила підставка під кухоль.

Фірма зосередиться на двох напрямках. По-перше, займеться пошуком того, що можна додати до скла, щоб зробити склянки безпечнішими. "Наприклад, можна спробувати покрити скло речовиною, яка гарантує, що посудина не розіб'ється на шматки", - говорить відповідальний за проект дизайнер, Нік Веребелій (Nick Verebelyi). Другий шлях, за його словами, це "повна зміна парадигми", тобто пошук нових матеріалів і форм.

"Ми могли б зробити щось радикальне, зовсім не схоже на скло і пластик. Пам'ятайте, багато років тому, люди пили з олов'яних кухлів? Ось це і було істотною зміною парадигми, - пояснює Веребелій. - Звичайно, ми розуміємо, що у кардинальних змін завжди знаходяться численні супротивники, тому потрібно зробити пінту прийнятною, бажаною і просто класною". Показати кілька прототипів Design Bridge обіцяє в грудні цього року.

Джерело rashka.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.