Японці навчилися діагностувати рак за три хвилини Автор: lesya · Опубліковано: 17.06.2015 15:08 · Розділ: Медицина

Корисне відкриття зробили японські вчені: вони розробили метод, який дозволяє діагностувати рак всього за три хвилини. Захворювання можна виявити на ранніх стадіях, взявши у людини всього краплю крові.

Розробки нового методу діагностики почалися два роки тому. Проводилися вони групою фахівців з лікарні при університеті Сева і компанії MYTECH, діяльність якої спрямована на проведення досліджень в області високоточних медичних аналізів.

Щоб діагностувати наявність ракових клітин, краплю крові пацієнта слід помістити на спеціальну металеву пластину. Після цього її піддають дії ультрафіолетових променів.

Пластина виготовлена зі спеціального матеріалу, яка змушує кров’яні тільця хворих на рак світитися під дією ультрафіолетового випромінювання.

Для діагностики раку вистачить однієї краплі крові
Для діагностики раку вистачить однієї краплі крові

Відбувається це тому, що під впливом захворювання в одній з молекул ДНК, нуклеосомі, відбуваються певні зміни. При цьому кров здорових людей ніяк не реагує на вплив пластини та ультрафіолету. Всього вченими було проаналізовано двадцять зразків крові здорових та хворих осіб, і у всіх випадках результат виявився точним.

Що цікаво: кров не зовсім здорових пацієнтів, у яких є доброякісна пухлина, також не світиться.

За словами одного з керівників проекту професора Юукі Хасегава, новий спосіб, що є дуже простим у застосуванні, може ефективно використовуватися при діагностиці таких онкологічних захворювань, як рак легенів, шлунка, кишечнику та підшлункової залози.

Автори методики сподіваються, що вже через рік японські фахівці проведуть перші повноцінні клінічні випробування нового методу. А тоді, ймовірно, його запустять у масове використання.

З іншими видами раку ситуація поки що менш втішна. Тим не менше, трохи раніше британські вчені винайшли новий спосіб діагностики, який дозволить виявляти всі чотири види “жіночого” раку.

На сьогоднішній день для діагностики чотирьох видів раку медики використовують різні методи. Але недавно вчені з Лондонського університетського коледжу створили методику, яка дозволить одним аналізом виявляти одразу чотири види ракових захворювань у жінок.

Існуючі методи діагностики дозволяють виявити захворювання на ранніх стадіях тільки у десяти відсотків жінок. Розроблений британцями метод, що аналізуватиме кров на наявність спеціальних маркерів, таких як присутність у крові певних бактерій, викликаних злоякісною пухлиною, або зміни в ДНК, не вроджені, а набуті, дозволить з точністю виявляти початок захворювання в інших жінок. А ще аналіз, кажуть медики, допоможе виявити жінок, що перебувають у групі ризику і в яких від природи висока схильність до захворювання раком.


Інші новини розділу