У Британії видали кулінарну книгу, до якої увійшли отруйні страви від Агати Крісті Автор: lesya · Опубліковано: 16.06.2015 19:42 · Розділ: Культура

Оригінальну книгу представили цими днями у Британії: в рамках фестивалю, організованого з нагоди сто двадцять п’ятої річниці з дня народження знаменитої письменниці Агати Крісті, було показано книгу, створену за мотивами творів королеви детективів.

Книга отримала назву «Креми і покарання» (Creams and Punishments), і в ній зібрано рецепти страв, про які згадує письменниця. Є серед них і ті, в які персонажі творів Крісті додавали отруту.

Автором книги стала Анна Мартінетті (Anne Martinetti), відома письменниця з Франції і великий шанувальник детективів, написаних Агатою. На фестивалі з нагоди річниці письменниці вона не лише розповість присутнім про страви, що фігурують в творах Крісті, але й продемонструє, як їх готувати. Ще гості матимуть можливість скуштувати кулінарні вибрики Мартінетті. Правда, готуватиме вона їх без додавання отрути.

Демонстрація втілення кулінарних рецептів у життя відбудеться в будинку, де жила Агата Крісті, в британському місті Торкі. На фестивалі присутні зможуть скуштувати шоколадний торт, що фігурував у романі «Оголошено вбивство», а також рибу в олії, яка стала фатальною для з одного з героїв «Сумного кипариса». За сюжетом книг, саме у ці страви вбивці додавали сильнодіючу отруту - стрихнін.

Правда, за словами Мартінетті, далеко не вся їжа, що згадується у творах Крісті, призначалася для отруєння персонажів. Тож у книзі французької письменниці зібрано й рецепти інших страв, згадки про які є у книгах.

До речі, саме отрута є улюбленим знаряддям вбивства персонажів у творах Крісті (більше половини убивств, як з'ясували дослідники, було здійснено за допомогою отрути). Це й не дивно, адже сама письменниця, як довели дослідники, була неабияким спеціалістом в області хімічних речовин та ліків, оскільки в роки світових воєн працювала медсестрою.

Що ж стосується творчості Крісті, то її детективи стали популярні майже одразу після свого виходу. Перші романи з’явилися в двадцятих роках двадцятого століття, і з того часу популярність письменниці не згасає.

За роки творчості письменниця написала вісімдесят романів та збірок оповідань, створила дев’ятнадцять п’єс. А її твори були перекладені більш ніж сімдесятьма мовами світу. За окремими підрахунками, романи Агати Крісті за тиражами поступаються тільки Біблії та творам Шекспіра. Чимало робіт британської письменниці було екранізовано.

До речі, раніше двоє німецьких лікарів (Доктор Фолькмар Шнайдер (Volkmar Schneider) і доктор Бенно Ріссельман (Benno Riesselmann)) вирішили провести дослідження, в ході якого з’ясували і довели, що письменниця була великим спеціалістом в області отрут. У своїх творах вона використовує не тільки популярні миш'як та ціаністий калій, але й такі речовини як стрихнін, соляна кислота та навіть талій - про них ще й сьогодні медицині відомо не так уже й багато. Історії відомий випадок, коли Агата Крісті, сама того не відаючи, врятувала життя одній дівчині.

А було це ось як: у 1997 році в одну з лікарень Лондона доставили дівчинку у тяжкому стані. Лікарі ніяк не могли поставити діагноз, але одна з медсестер наважилася заявити, що всі симптоми хворої - це типовий випадок отруєння талієм. Якраз недавно вона прочитала детектив Агати Крісті "Вілла Білий кінь", і там оповідалося про вбивство за допомогою цього токсичного металу. Діагноз підтвердився, і життя пацієнтці було врятовано.

Проаналізувавши ще низку фактів, німецькі лікарі заявили, що твори британської письменниці цінні не лише як літературний матеріал, але і як медичний посібник, який допоможе уникнути помилок при постановці діагнозу.

Джерело: http://lenta.ru/news/2015/06/15/agathachristie/

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?