Китайський магазин відмовився обслуговувати китайців Автор: lesya · Опубліковано: 16.06.2015 16:49 · Розділ: Суспільство

Неймовірній дискримінації цими днями у Китаї піддалися… самі китайці. Один місцевий магазин відмовився обслуговувати китайців, віддавши перевагу іноземцям.

Сталося це кількома днями раніше у Пекіні. Місцеве населення неабияк розлютилося на адміністрацію одного магазину, яка відмовилася обслуговувати місцевих клієнтів. Як потім з’ясувалося, співробітники магазину віддали перевагу іноземцям тому, що китайські покупці «занадто їх дратували».

Скандальне оголошення з’явилося на вхідних дверях невеликого магазину одягу, назва якого зі зрозумілих причин не афішується. В оголошенні зазначалося: «Китайцям вхід заборонений, окрім персоналу». Така зухвала заявка викликала бурхливу реакцію громадськості.

Співробітники спробували пояснити свою позицію. Один з працівників магазину розповів, що поштовхом до прийняття такого рішення стала нахабна і неприйнятна поведінка деяких покупців, а також те, що з деякими місцевими клієнтами «просто було занадто багато метушні».

За словами співробітників бутіка, вони тривалий час не хотіли клеїти цей напис, очікуючи подібної реакції. Їм не хотілося, щоб хтось подумав, ніби вони ненавидять свою власну націю. Та коли почалися серйозні проблеми, спричинені китайськими відвідувачами, оголошення таки довелося наклеїти.

Як пояснюють продавці, у їхній магазин найчастіше заходять іноземці. Місцеві ж мешканці люблять годинами приміряти одяг, щоб потім все одно нічого не купити, а ще вони доходять до того, що крадуть гаманці в іноземців-покупців, за що доводиться платити персоналу магазину.

Тим не менше, оголошення викликало у місцевого населення справжню лють, і соціальні мережі аж тріщать від коментарів з приводу расизму та дискримінації магазину. Чимало користувачів вимагають, щоб магазин закрили, але навряд чи їм вийде домогтися такого рішення - у Китаї нема законів проти расової дискримінації.

І те, що таких законів немає, не так уже й погано. Звісно, не дуже добре, коли тебе утискають через расову приналежність, але ще гірше, коли антидискримінаційними законами маніпулюють заради власного збагачення, називаючи “расистським” навіть невинні речі. А виробникам доводиться сплачувати сотні тисяч доларів, щоб закрити пельку аферистам, які тільки й чекають, коли ж це хтось припуститься помилки, недосконало продумавши черговий рекламний хід.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.