Інженери Стенфордського університету створили комп'ютер, що працює на воді Автор: lesya · Опубліковано: 15.06.2015 21:50 · Розділ: Нові технології

Ймовірно, зовсім скоро на зміну звичайним комп’ютерам прийдуть радикально нові системи - комп’ютери, що працюють на воді. Оригінальну розробку представили недавно вчені зі Стенфордського університету, які розробили новий тип комп'ютерного процесора, що поєднує в собі напрацювання в сфері феромагнітних рідин та гідродинаміки. Інформація про нову технологію комп’ютерних процесорів опублікували на сторінках видання Nature.

Традиційні процесори для передачі даних використовують електрику. Розробка вчених зі Стенфорду пропонує кардинально нове рішення - використання для передачі даних крапель води, заряджених магнітними наночастинками, що перебувають в обертовому магнітному полі. Рухомі металеві елементи, виготовлені у формі літер латинського алфавіту I та T впливають на форму магнітного поля, що дозволяє задавати напрямок, в якому переміщатиметься рідина.

Пристрій, в основі якого лежить ця технологія, може виконувати цілу низку обчислювальних операцій, з якими справляється і звичайний комп’ютер. Правда, робить він це з меншою швидкістю.

Творці водного процесора відзначають, що не мали наміру створювати продукт, який би конкурував зі звичайними процесорами та міг використовуватися для запуску різних додатків, таких як текстові редактори. Їхня машина - це новий клас обчислювальної техніки, яка зможе з високою точністю проводити контроль над матеріальними субстанціями, а також здійснювати з ними різні маніпуляції.

За словами розробників пристрою, їхній винахід знадобиться в різноманітних сферах - від біології до хімії. Його можна буде використовувати в якості свого роду міні-лабораторії, в якій кожна крапля стане пробіркою, заповненою тим чи іншим хімічним реактивом.

До речі, водний процесор - це не єдина спроба створити альтернативу поширеній обчислювальній техніці. Досить популярними в науковому світі є експерименти, спрямовані на створення так званих хімічних комп'ютерів. дані в таких комп’ютерах закодовуються за допомогою хімічних властивостей різних речовин, таких як колір, концентрація, кристалічність структури, в’язкість тощо.

Хімічний комп'ютер працює на основі хімічних реакцій та властивостей речовин (фото з сайту www.3dnews.ru)
Хімічний комп'ютер працює на основі хімічних реакцій та властивостей речовин (фото з сайту www.3dnews.ru)

Самі ж обчислювальні процеси у таких машинах проходять у вигляді хімічних реакцій, що поширюються хвилями.

Джерело: http://www.runyweb.com/articles/life/gadgets/synchronous-universal-droplet-logic-and-control.html

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.