Музика здатна змінювати смак їжі Автор: lesya · Опубліковано: 15.06.2015 19:19 · Розділ: Краса і здоров'я

Любите гостру їжу, але лікарі радять від неї відмовитися? Не біда! Психолог Чарльз Спенс, співробітник Оксфордського університету, знайшов метод, який дозволить змінювати смак їжі. Дослідником було з’ясовано, що певна фонова музика може робити страви на нашому столі смачнішими.

За допомогою використання сучасних технологій, дослідник встановив, що повільна і спокійна музика дозволяє нашим смаковим відчуттям тривати значно довше, тоді як веселі і бадьорі композиції, навпаки, змушують смакові відчуття швидко зникати.

Опираючись на отримані в ході дослідження результати, вчений каже, що музика може замінити приправи. Крім того, музика може доповнювати смак національних страв: страва, приготована за французьким рецептом, здалася учасникам дослідження набагато смачнішою, якщо вони слухали звуки французького акордеону, а музика італійського композитора Пуччіні чудово доповнювала макаронні вироби. Аналогічні результати дослідник отримав і стосовно німецької, іспанської та грецької кухні.

Більше того, чим більше піддослідним подобалася музика, тим більше смакувала їм страва, помітив учений. Однак занадто низькі звуки композицій робили їжу гіркою, каже Чарльз Спенс. Ще вчений додає, що у випадку з музикою та їжею спрацьовує ефект перенесення, в результаті чого враження людини від музики переходить і на їжу. Тож психолог твердить, що дуже важливо вміти правильно поєднувати їжу з музикою.

Щоб підсилити смак солодких фруктів та ягід, таких як ожина, абрикос та полуниця, варто послухати піаніно. Допоможуть і схожі звуки: приміром, звук хрускоту підсилює смак хрусткої скоринки. Це тому, що звукові і смакові сприйняття дуже тісно пов’язані. І часто наші уявлення про їжу мають певне звукове підґрунтя.

Якщо до кожної приправи підібрати відповідну композицію, то можна насолоджуватися стравами без шкоди для здоров’я. Але навряд чи ця система допоможе перетворити шматок черствого хліба на розкішний марципан.

Втім, людям, що змушені перейти на дієтичне харчування, відмовившись від солі, цукру та інших приправ, такий метод може трохи звеселити повсякденну реальність, вдихнувши в мляву їжу якісь нові смакові аромати.

А ще не варто захоплюватися джазом та хіп-хопом, адже саме ці композиції роблять їжу найсмачнішою. А чим смачніша страва, тим більшее людина з'їдає, що небезпечно для фігури.

Джерело: http://mignews.com.ua/science/zdorove/5870194.html

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.