Папа Франциск закликав встановити єдину дату святкування Великодня для католиків та православних Автор: lesya · Опубліковано: 15.06.2015 16:34 · Розділ: Релігія

Глава католицької церкви Папа Римський Франциск виступив із закликом до католиків та православних врешті-решт об’єднати дату святкування Великодня. Таке велике свято, як воскресіння Ісуса Христа, не можна святкувати у різні дні, говорить понтифік.

З цією ідеєю Папа Римський виступив в рамках всесвітнього собору священнослужителів. з’їзд священиків відбувався в базиліці Сан-Джованні-ін-Латерано.

Щоб підтвердити актуальність своїх слів, Папа навіть пригадав популярний свого часу анекдот: “Католик і православний зустрічаються і запитують один одного: “Твій Христос вже воскрес? Мій наступної неділі...". Цей жарт, каже Франциск, дуже добре ілюструє те, як різні підходи до визначення дати одного з найголовніших християнських свят ні до чого доброго не приводять.

Великоднє дерево в Канаді (фото з сайту womanway.com.ua)
Великоднє дерево в Канаді (фото з сайту womanway.com.ua)

Папа Римський зізнався, що католицька церква навіть готова переглянути методи розрахунку дати, на яку кожного року припадає святкування Великодня, щоб тільки дійти згоди з православними та святкувати Великдень в один і той же день.

Франциск також зазначив, що ще з часів правління папи Павла VI церква не противилася встановленню фіксованої дати святкування Великодня, яка б стала єдиною і для Риму, і для Константинополя, і для Москви.

Заради цього католицька церква навіть "готова відмовитися" від традиційного для неї методу розрахунку дня, на який випадає святкування Великодня.

Справді, дата православного та католицького Великодня рідко коли співпадають. А Воскресіння Христове, це, як-не-як, найбільше християнське свято. Великдень вираховують наступним чином: Він випадає на першу неділю, що настає після повного весняного місяця, який, у свою чергу, наступає після дня весняного рівнодення.

Церкви римо-католицького та протестантського спрямування при вирахуванні дати святкування Великодня користуються так званою Григоріанською Пасхалією, тоді як православна та греко-католицька церква використовують Олександрійську Пасхалію. від цього й розбіжність у датах.

Втім, часом дати святкування Великодня співпадають в обох конфесій. Це відбувалося в 2010, 2011 роках, а також у 2014. Цьогорічний Великдень католики святкували п’ятого квітня, а православні - дванадцятого. Наступного року дати теж будуть різними, а знову збігатимуться вони у 2017-му (це якщо глави церков швидше не дійдуть згоди у розрахунках дати Великодня).

Джерело: http://mignews.com.ua/sobitiya/inworld/5895458.html

Інші новини розділу

 • У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб

  У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб · lesya · 23.10.2015 20:48

  У Лондоні на торги виставлять унікальний екземпляр Біблії, що більше відома, як «Біблія для грішників». Вік книги – не менше чотирьох сотень років, і в ній народ закликають до перелюбодійства.


 • У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі

  У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі · lesya · 05.10.2015 20:33

  Істина – річ добра, але не завжди корисна. І далеко не у всіх ситуаціях потрібно рубати правду-матку. Навіть якщо ти – священик, і брехня вже сама по собі тобі не пасує.

  В цьому недавно довелося переконатися одному польському священику – Ватикан неабияк обурило його недавнє зізнання. Ще б пак, католицький священнослужитель на увесь світ заявив, що є… гомосексуалістом. Більше того, він виступив із вимогою до Ватикану відкинути стереотипи і змінити своє ставлення до геїв.


 • Віру в Бога оголосили психічним захворюванням

  Віру в Бога оголосили психічним захворюванням · lesya · 15.09.2015 15:14

  Релігія, покликана нести добро та злагоду, часто призводить до протилежного ефекту: замість того, щоб дарувати людям мир та спокій, вона часто розпалює війни та ворожнечу. А все тому, що знаходяться такі, кому за допомогою релігії вигідно управляти натовпами людей, яким неохота самостійно мислити. Останні ж воліють покластися на когось, жити за продиктованими правилами, мотивуючи все вірою в Бога.


 • Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт

  Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт · lesya · 02.09.2015 13:22

  Колись релігія правила світом, і в багатьох країнах ще й дотепер збереглися ці правила Однак в Європі ситуація склалася по-іншому, тож священикам доводиться враховувати зміну потреб та уподобань своєї пастви, а також основні суспільні тенденції. Саме тому церква, принаймні католицька, останнім часом стає все більш лояльною до «гріховних» потреб людства.


 • В Детройті масово протестують проти статуї Сатани

  В Детройті масово протестують проти статуї Сатани · lesya · 28.07.2015 21:10

  Мешканцям американського Детройта неабияк не сподобалася витівка місцевих сатаністів - в ніч на двадцять п’яте липня представники Церкви Сатани встановили у Детройті статую сатанинського божества. Виготовлений він із бронзи, а ім’я йому Бафомет.