Шестеро американців 8 місяців прожили в повній ізоляції в умовах, що відтворюють марсіанські Автор: lesya · Опубліковано: 15.06.2015 13:55 · Розділ: Наука

Щоб підготувати майбутніх марсіан до життя на їхній новій батьківщині, вчені створюють для них особливі умови існування вже тут, на Землі. Справді, у тих, хто полетить на Марс, вороття назад скоріше за все, не буде. Хіба що за кілька років людство винайде нові способи подорожувати у Космосі, які дозволять нам долати відстані у сотні мільярдів кілометрів за лічені хвилини. Та це навряд чи. Тож виходить, що перші марсіани свого роду приречені - додому їм уже не повернутися. А хто знає, як зреагують вони на нові умови життя?.. Тож дослідники вирішили підготувати їх заздалегідь, і для цього вони відтворили атмосферу, яку відкриє їм життя на Марсі.

Учасниками псевдо-експедиції стали шестеро людей, яким на власній шкурі довелося відчути, яке воно, оте життя на Марсі. Учасники протягом восьми місяців жили у повній ізоляції на спеціальній “марсіанській базі”, яку збудували на Гаваях.

Експеримент почався п’ятнадцятого жовтня минулого року. Учасники проекту вісім місяців мешкали у спеціальному куполі, що імітує водночас і космічний корабель, який прямує до Червоної планети, і марсіанську базу, на якій доведеться жити землянам-переселенцям.

Марсіанський комплекс розташовується на схилі сплячого вулкану Мауна-Лона. Місце обрали не випадково - рельєф цього вулкану мав нагадувати учасникам марсіанський пейзаж, щоб вони, виходячи за межі купола, не забували, що знаходяться на “Марсі”. При цьому виходити на прогулянку вченим дозволялося тільки у спеціальних скафандрах.

Після “повернення” на Землю “астронавтам” було досить тяжко адаптуватися. За словами Джоселін Данн (Jocelyn Dunn), аспірантки з Університету Пердью, що мешкала в куполі, після виходу назовні, що відбувся тринадцятого червня, їй було дуже незвично відчути вітер. "Коли ми вийшли за двері, було страшно опинитися зовні без скафандра", - зізналася вона.

Ця місія стала третьою, і вона відома як HI-SEAS (Hawaii Exploration Analog and Simulation). Зв’язок із зовнішнім світом здійснювався з двадцятихвилинною затримкою, яка симулює умови комунікації з Землею при теперішньому польоті на Марс.

Експеримент мав на меті здійснення аналізу когнітивних, соціальних і емоційних чинників, що можуть впливати на екіпаж корабля, який прямує на Марс.

Учасники експедиції зізналися, що їм було важко жити в одному приміщенні. Коли все гаразд, тоді ще нічого, та коли в тебе якісь проблеми, ти просто не маєш можливості усамітнитися. А це насправді дуже важко.

Джерело: http://techno.bigmir.net/discovery/1583577-Vosem--mesjacev-na-Marse--Uchenye-imitirovali-zhizn--na-K

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.