В Аргентині видали книгу, яку після прочитання можна посадити Автор: lesya · Опубліковано: 12.06.2015 14:06 · Розділ: Культура

Оригінальну книгу видали цими днями в Аргентині - після прочитання з цієї книги можна виростити дерево.

Вийшла оригінальна книга у видавництві Pequeno Editor. Цікава вона тим, що з неї можна вирощувати невеликі дерева, поширені в південній півкулі - жакаранди. А щоб це стало можливим, видавці прямо в ілюстраціях до видання помістили насіння рослини.

Книга вийшла під назвою «Мій батько був у сельві». На даний момент ви навряд чи знайдете її на сайті https://enotbook.com.ua/, зате тут є чимало цікавих книг, як для дорослих, так і для дітей. А на аргентинську новинку, очевидно, доведеться ще почекати. Та й чи є сенс, якщо дерева не ростуть у наших кліматичних умовах?..

Між сторікнками книги є насінини, з яких згодом виростуть дерева (фото з сайту http://itc.ua/news/posle-prochteniya-posadit-v-argentine-poyavilis-knigi-iz-kotoryih-mozhno-vyirashhivat-derevya/)
Між сторікнками книги є насінини, з яких згодом виростуть дерева (фото з сайту http://itc.ua/news/posle-prochteniya-posadit-v-argentine-poyavilis-knigi-iz-kotoryih-mozhno-vyirashhivat-derevya/)

Після прочитання книгу можна посадити прямо у себе на подвір’ї. Ясна річ, за нею треба буде доглядати, вчасно поливати та удобрювати, щоб з неї в кінцевому підсумку таки виросло дерево.

Правда, закопувати видання в землю не прийдеться. Сперщу слід змочити сторінки книги звичайною водою і виставити її на сонце. Там під дією тепла, вологи та яскравих сонячних променів насіння пустить паростки, які й слід помістити в землю.

Випуск книги є досить символічним. Папір, на яких друкують книги, виготовлено із дерева, і в такий спосіб видавці з Pequeno Editor вирішило читачам нагадати, яким цінним товаром насправді є книги. Кожна людина повинна пам’ятати, скільки дерев вирубується для того, щоб ми з вами могли читати.

А ще, якщо читачі й справді висаджуватимуть дерева, шкода від вирубки лісів у Південній Америці трохи зменшиться, вважають вони.

Ракель Франк, директор видавництва Pequeno Editor, у бесіді з журналістами зазначив: “Щоразу, коли дитина дивитиметься на те, як підростає посаджене нею ж дерево, вона пригадуватиме собі історію, яка «народила» його. Крім того, книга, яку можна посадити (вкорінити) - це ще й своєрідна метафора: все, що ми читаємо, вкорінюється в нашій уяві, стає частиною нашої ментальної бібліотеки, в цілому, й нашої культури».

"Книжки беруться із дерев, а сьогодні й дерева беруться з книг", - говориться в рекламному ролику. Власне, ці слова й відображають основну суть та ціль, яку перед собою ставили видавці.


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?