Вчені з'ясували, чому деякі люди виглядають молодшими за свій вік Автор: lesya · Опубліковано: 10.06.2015 17:12 · Розділ: Наука

На світі є чимало людей, які виглядають значно молодше свого віку. Шкіра у них підтягнута, здоров’я міцне, а форми, як і в молодому віці, апетитні. Як з’ясували вчені, справа тут не тільки в догляді за собою - залишатися довго молодим людям допомагають гени.

Ясна річ, правильне харчування, здоровий спосіб життя та регулярні фізичні навантаження позитивно впливають на наш організм, допомагаючи надовго зберегти відмінне здоров’я та привабливий зовнішній вигляд. Але щоб залишатися молодим дуже довго, цього недостатньо: вік таки робить своє.

Та якщо у вашому організмі є особливі гени, можете не хвилюватися: старість не приходитиме до вас дуже довго.

Спеціальне дослідження проводилося вченими з Гарвардського університету у співпраці з компанією 23andMe, що займається генетичним аналізом. Фахівцями було встановлено, що спеціальний набір генів дозволяє людям виглядати молодшими за свої роки.

Серед американців носії цих омолоджувальних генів вдвічі частіше трапляються серед чорношкірої частини населелення. Як підрахували вчені, цей ген є у десяти відсотків білошкірих американців та у двадцяти відсотків представників негроїдної раси.

В рамках свого дослідження вчені проаналізували дані про один мільйон людей.

А самі гени вчені умовно розділили на кілька категорій.

Виглядати молодше своїх років людям допомагають гени (фото з сайту www.femmehealth.ru)
Виглядати молодше своїх років людям допомагають гени (фото з сайту www.femmehealth.ru)

Перша відповідала за відновлення ДНК, друга - за захист організму від негативного впливу екології та навколишнього середовища, ще одна регулювала активність виробництва пластичних тілець, які беруть участь у творенні ліпідів, що зволожують шкіру, від чого вона довше зберігається молодою.

Результати дослідження, пояснюють вчені, є досить важливими, адже вони проливають світло на феномен старіння. Детальніше вивчення отриманих результатів та виявлених особливостей шкіри дозволить вченим вирішити чимало проблем, а також на крок наблизитися до вирішення проблеми вічної молодості.

Паралельно розгадати та сповільнити процес старіння намагаються і вчені з інших країн. Трохи раніше німецькі фахівці представили препарат, спрямований на збереження м'язів у старості.

Що ж, ймовірно скоро в аптеках з’являться препарати, що значно продовжуватимуть молодість. Але тоді на косметичні компанії чекає крах.


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.