На виборах у Мексиці переміг покійник Автор: lesya · Опубліковано: 10.06.2015 15:07 · Розділ: Події у світі

Цими днями у Мексиці відбулися вибори, і перемогу на них здобув покійник.

Мешканці міста Юрекуаро віддали свої голоси за загиблого від куль зловмисників Енріке Ернандеса. Головний суперник Енріке Ернандеса, що зайняв друге місце, ледь не став главою міста, але омріяне крісло втекло в нього з-під носа, оскільки рух, від якого висувався вбитий Ернандес, швидко зорієнтувався і висунув дублера.

Вибори мера, як уже зазначалося вище, пройшли у мексиканському місті Юрекуаро. Перемогу на виборах здобув лідер місцевої самооборони, якого в минулому місці розстріляли злочинці.

Сталося так, що після вбивства прізвище кандидата з бюлетенів не забрали, а оскільки по смерті Ернандес став ще популярнішим, за нього проголосувала більшість виборців. В підсумку, тридцять сім відсотків мешканців міста проголосували саме за нього.

Як кажуть експерти, голосування пройшло без порушень, тому й його результати є цілком законними законними.

На другому місці, за підсумками голосування, опинився кандидат від політичного об'єднання Інституційно-революційної партії та Зеленої екологічної партії Мексики, що зараз знаходиться при владі. Однак скористатися тим, що Ернандеса вбили, кандидат не зміг, оскільки рух “Морена”, від якого на виборах балотувався Енріке Ернандес, вніс до списків іншого кандидата, який в результаті і зайняв пост мера міста.

Рух "Морена" - це об'єднання олполченців, що вступили в боротьбу з членами одного з найпотужніших наркокартелів, який вважається найбільшим поставником амфетаміну у США. У цій боротьбі ополченці досягли успіху, однак далі влада припустила, що вони можуть відстоюватии інтереси інших наркокарелів і роззброїла членів руху, яким раніше надала частково права, які є у правоохоронців.

Відзначимо, що Енріке Ернандес загинув чотирнадцятого травня. Під час свого виступу на мітингу, присвяченому передвиборній компанії. Група невідомих озброєних злочинців відкрила вогонь на центральній площі якраз тоді, коли кандидат на пост глави мера виступав перед виборцями. При чому Енріке - не єдиний, кому дісталося від куль: ще три людини постраждали.

Членом політичного руху "Морена" загиблий діяч став два роки тому, 2013-му. У травні наступного року його заарештували за підозрою у вбивстві колишнього глави муніципалітету. Та оскільки поліції забракло доказів, Ернандо довелося випустити на волю, де він довго не пробув.


Інші новини розділу