У Чернівцях вийшли комікси про українських супергероїв - Кобзаря, Кіборга, Кропа та Віру Автор: lesya · Опубліковано: 09.06.2015 17:24 · Розділ: Культура

Кількома днями раніше в одному з чернівецьких видавництв відбулася радісна подія - було завершено друк патріотичних коміксів з дуже незвичайними для сучасних дітей героями. Замість традиційних для жанру коміксів Супергероя, Людини-павука чи Бетмена юні читачі познайомляться з Кобзарем, Кіборгом, Кропом та Вірою. Чи треба говорити, що образи коміксів дуже символічні? Напевне ні…

Ідея створити такий патріотичний комікс прийшла в голову Лесі Воронюк. І вона може вирішити чимало проблем: по-перше, комікси прививають дітям любов до читання, адже набагато цікавіше читати різнобарвні картинки, аніж зазирати в нуднувані для ока сторінки, позбавлені малюнків; по-друге, тематика коміксу розвиватиме в дітей патріотизм та любов до всього, що ми можемо назвати українським. А це у наш час, погодьтеся, дуже важливо.

Леся Воронюк, працюючи над коміксом, намагалася створити героїв, які б стали для українських дітей та підлітків прикладом для наслідування. А ще, каже авторка, комікси дуже добре розвивають уяву, даючи читачеві можливість самому вигадати історію, яка відбувається за кадром.

Комікс вийшов у Чернівцях. Чекаємо продовження (фото з сайту tvzvezda.ru)
Комікс вийшов у Чернівцях. Чекаємо продовження (фото з сайту tvzvezda.ru)

Герої коміксу, як і годиться для супергероїв, володіють унікальними можливостями. Кіборг - це залізний воїн з Луганська, такий собі міцний сміливець з дуже добрим серцем. Кріп родом з Карпат, він знається на травах, і не лише лікує хворих, але й вміє готувати спеціальне зілля - зілля правди та спогадів. Нап’єшся такого - і вже ніякої брехні з твоїх уст не полине.

Віра - це звичайна київська студентка-волонтер, яка понад усе вірить у перемогу добра. І, нарешті, Кобзар - це сліпий ватажок наших супергероїв. Він вміє читати думки, а також на телепатичному рівні спілкується з іншими.

Українським супергероям доведеться протистояти ворогам, в якості яких Леся вибрала двоголового орла-людоїда та людей-монстрів, що продали душу й совість. В коміксі ці люди-виродки отримали назву Колорадо.

Леся Воронюк, автор коміксу (фото з сайту antifashist.com)
Леся Воронюк, автор коміксу (фото з сайту antifashist.com)

Перша історія розповідає про те, як героям довелося рятувати жайворонка - ранкову пташку, яка приносить сонце. Якщо супергероїв спіткає невдача, на нашу планету опуститься вічна темрява.

Джерело: http://kp.ua/life/502294-v-chernovtsakh-vypustyly-komyksy-pro-ukraynskykh-superheroev

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?